FORTINET FortiSwitchRugged-112D-POE
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FSR-112D-POE
Prekės kodas (MPN): FSR-112D-POE
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2585,76 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiSwitch Rugged 112D-POE - switch |
| Device type: | Switch |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x combo Gigabit SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, CLI |
| Features: | Auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), port mirroring, fanless |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, I |
| Dimensions (wxdxh): | 9.64 cm x 10.55 cm x 15.4 cm |
| Weight: | 1.23 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas FortiSwitch Rugged switches deliver all of the performance and security of the trusted FortiSwitch Secure, Simple, Scalable Ethernet solution, but with added reinforcement that makes them ideal for deployments in harsh environments. Funkcijos Fanless passive cooling DIN-rail or wall-mountable Power over Ethernet capable including PoE+ Redundant power input terminals |
| Product description: | Fortinet FortiSwitch Rugged 112D-POE - switch |
| Device type: | Switch |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x combo Gigabit SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, CLI |
| Features: | Auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), port mirroring, fanless |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, I |
| Dimensions (wxdxh): | 9.64 cm x 10.55 cm x 15.4 cm |
| Weight: | 1.23 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
FortiSwitch Rugged switches deliver all of the performance and security of the trusted FortiSwitch Secure, Simple, Scalable Ethernet solution, but with added reinforcement that makes them ideal for deployments in harsh environments.
Funkcijos
Fanless passive cooling
DIN-rail or wall-mountable
Power over Ethernet capable including PoE+
Redundant power input terminals