FORTINET FortiSwitch-108E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FS-108E
Prekės kodas (MPN): FS-108E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 245,04 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 108E - switch - 8 ports - Managed |
| Device type: | Switch - 8 ports - Managed |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 7 x 10/100/1000 + 1 x 10/100/1000 (PoE) + 2 x Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 20 Gbps Packet forwarding rate: 14.88 Mpps |
| Capacity: | VLANs supported: 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, port mirroring, SNTP support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, I |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 22 cm x 16 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Entry level "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for desktop to wiring closet. FortiLink capable the 100 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market. Funkcijos Secure access switches suitable for wire closet and desktop installations Devices are identified and users authenticated prior to being granted access to the network Centralized security management and reporting from FortiGate interface |
| Product description: | Fortinet FortiSwitch 108E - switch - 8 ports - Managed |
| Device type: | Switch - 8 ports - Managed |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 7 x 10/100/1000 + 1 x 10/100/1000 (PoE) + 2 x Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 20 Gbps Packet forwarding rate: 14.88 Mpps |
| Capacity: | VLANs supported: 4000 Link aggregation groups: 8 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, port mirroring, SNTP support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, I |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 22 cm x 16 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Entry level "Secure Simple Scalable" Ethernet switch designed for desktop to wiring closet. FortiLink capable the 100 series integrates with the FortiGate NGFW to offer the most secure Ethernet solution in the market.
Funkcijos
Secure access switches suitable for wire closet and desktop installations
Devices are identified and users authenticated prior to being granted access to the network
Centralized security management and reporting from FortiGate interface