FORTINET FortiGate-30E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FG-30E-BDL-950-60
Prekės kodas (MPN): FG-30E-BDL-950-60
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1637,79 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiGate 30E - UTM Bundle - security appliance - with 5 years FortiCare 24X7 Comprehensive Suppo |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 5 years FortiGuard |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput: 950 Mbps NGFW throughput: 150 Mbps |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 900000 New TCP sessions per second: 15000 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 21 cm x 13.3 cm x 4.1 cm |
| Weight: | 899 g |
Aprašymas The FortiGate 30E are compact, cost effective, all-in-one security appliances that deliver Fortinet's Connected UTM. Ideal for small business, remote, customer premise equipment (CPE) and retail networks, these appliances offer the network security, connectivity and performance you need. Funkcijos High performance UTM - firewall, VPN, IPS, application control, web filtering, antivirus, antispam, DLP and more High performance network security |
| Product description: | Fortinet FortiGate 30E - UTM Bundle - security appliance - with 5 years FortiCare 24X7 Comprehensive Suppo |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 5 years FortiGuard |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput: 950 Mbps NGFW throughput: 150 Mbps |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 900000 New TCP sessions per second: 15000 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 21 cm x 13.3 cm x 4.1 cm |
| Weight: | 899 g |
Aprašymas
The FortiGate 30E are compact, cost effective, all-in-one security appliances that deliver Fortinet's Connected UTM. Ideal for small business, remote, customer premise equipment (CPE) and retail networks, these appliances offer the network security, connectivity and performance you need.
Funkcijos
High performance UTM - firewall, VPN, IPS, application control, web filtering, antivirus, antispam, DLP and more
High performance network security