FORTINET FortiAccessPoint U421EV-E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAP-U421EV-E
Prekės kodas (MPN): FAP-U421EV-E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 898,17 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiAP Universal Series U421EV - radio access point - Wi-Fi 5 - cloud-managed |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - indoor |
| Localisation: | Europe |
| Data link protocol: | Bluetooth, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 Concurrent users per radio: 512 |
| Included accessories: | Wall mounting kit, ceiling mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 21.5 cm x 21.5 cm x 5.6 cm |
| Weight: | 1.5 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Fortinet Universal access points are designed to support medium to large offices, schools, universities, hospitals, hotels, and large retailstores. Fortinet Universal APs empower hospitals to improve patient safety by enabling life-critical applications such as telemetry requiring low bandwidth but exceptionally high reliability. Funkcijos 802.11ac Wave 2 technology 4x4 MU-MIMO technology improves client throughput and range 802.11ac transmit beamforming |
| Product description: | Fortinet FortiAP Universal Series U421EV - radio access point - Wi-Fi 5 - cloud-managed |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - indoor |
| Localisation: | Europe |
| Data link protocol: | Bluetooth, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 Concurrent users per radio: 512 |
| Included accessories: | Wall mounting kit, ceiling mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 21.5 cm x 21.5 cm x 5.6 cm |
| Weight: | 1.5 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Fortinet Universal access points are designed to support medium to large offices, schools, universities, hospitals, hotels, and large retailstores. Fortinet Universal APs empower hospitals to improve patient safety by enabling life-critical applications such as telemetry requiring low bandwidth but exceptionally high reliability.
Funkcijos
802.11ac Wave 2 technology
4x4 MU-MIMO technology improves client throughput and range
802.11ac transmit beamforming