FORTINET FML-900F HW 24x7 FC FG Base 1Y
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FML-900F-BDL-640-12
Prekės kodas (MPN): FML-900F-BDL-640-12
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 41880,20 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiMail 900F - Base Bundle - security appliance - with 1 year FortiCare 24X7 Comprehensive Supp |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 1 year FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 1 year FortiGuard |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 2 TB x 2 |
| Ports qty: | 6 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 850000 messages per hour Antispam + antivirus throughpu |
| Capacity: | Email domains: 800 Recipient-based policies (per domain): 800 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 70.1 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 15 kg |
Aprašymas FortiMail is a specialized email security system that provides multi-layered protection against blended threats comprised of spam, viruses, worms and spyware. The FortiMail system relies on a customized operating system that cleans emails through corresponding FortiMail antispam, antivirus and antispyware engines. To ensure up to date email protection, FortiMail relies on Fortinet FortiGuard antivirus, antispyware and antispam security subscription services that are powered by a worldwide 24x7 Global Threat Research Team. FortiMail provides unparalleled deployment flexibility and powerful bi-directional email routing, Quality of Service (QoS), virtualization and archiving capabilities with a lower total cost of ownership. |
| Product description: | Fortinet FortiMail 900F - Base Bundle - security appliance - with 1 year FortiCare 24X7 Comprehensive Supp |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 1 year FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 1 year FortiGuard |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 2 TB x 2 |
| Ports qty: | 6 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 850000 messages per hour Antispam + antivirus throughpu |
| Capacity: | Email domains: 800 Recipient-based policies (per domain): 800 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 70.1 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 15 kg |
Aprašymas
FortiMail is a specialized email security system that provides multi-layered protection against blended threats comprised of spam, viruses, worms and spyware. The FortiMail system relies on a customized operating system that cleans emails through corresponding FortiMail antispam, antivirus and antispyware engines. To ensure up to date email protection, FortiMail relies on Fortinet FortiGuard antivirus, antispyware and antispam security subscription services that are powered by a worldwide 24x7 Global Threat Research Team. FortiMail provides unparalleled deployment flexibility and powerful bi-directional email routing, Quality of Service (QoS), virtualization and archiving capabilities with a lower total cost of ownership.