FORTINET FML-400F - Email Sec Appliance
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FML-400F
Prekės kodas (MPN): FML-400F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 12543,21 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiMail 400F - security appliance |
| Device type: | Security appliance |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 1 TB x 2 |
| Ports qty: | 4 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 250000 messages per hour Antispam throughput: 200000 me |
| Capacity: | Email domains: 100 Recipient-based policies (per domain): 400 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 41.6 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 11 kg |
Aprašymas FortiMail is a specialized email security system that provides multi-layered protection against blended threats comprised of spam, viruses, worms and spyware. The FortiMail system relies on a customized operating system that cleans emails through corresponding FortiMail antispam, antivirus and antispyware engines. To ensure up to date email protection, FortiMail relies on Fortinet FortiGuard antivirus, antispyware and antispam security subscription services that are powered by a worldwide 24x7 Global Threat Research Team. FortiMail provides unparalleled deployment flexibility and powerful bi-directional email routing, Quality of Service (QoS), virtualization and archiving capabilities with a lower total cost of ownership. |
| Product description: | Fortinet FortiMail 400F - security appliance |
| Device type: | Security appliance |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 1 TB x 2 |
| Ports qty: | 4 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 250000 messages per hour Antispam throughput: 200000 me |
| Capacity: | Email domains: 100 Recipient-based policies (per domain): 400 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 41.6 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 11 kg |
Aprašymas
FortiMail is a specialized email security system that provides multi-layered protection against blended threats comprised of spam, viruses, worms and spyware. The FortiMail system relies on a customized operating system that cleans emails through corresponding FortiMail antispam, antivirus and antispyware engines. To ensure up to date email protection, FortiMail relies on Fortinet FortiGuard antivirus, antispyware and antispam security subscription services that are powered by a worldwide 24x7 Global Threat Research Team. FortiMail provides unparalleled deployment flexibility and powerful bi-directional email routing, Quality of Service (QoS), virtualization and archiving capabilities with a lower total cost of ownership.