FORTINET FML-3000E Hardware plus Bndl 1Y
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FML-3000E-BDL-641-12
Prekės kodas (MPN): FML-3000E-BDL-641-12
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 119981,16 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiMail 3000E - Enterprise ATP Bundle - security appliance - with 1 year FortiCare 24X7 Compreh |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 1 year FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 1 year FortiGuard |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 2 TB x 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 1800000 messages per hour Antispam throughput: 1600000 |
| Capacity: | Mailboxes: 3000 Email domains: 2000 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 64.7 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 18.2 kg |
Aprašymas FortiMail prevents your email systems from becoming threat delivery systems. Its inbound filtering engine blocks spam and malware before it can clog your network and affect users. Its outbound inspection technology prevents other anti-spam gateways from blacklisting your users by blocking outbound spam and malware, including mobile traffic. Funkcijos Flexible deployment Apply data loss prevention and identity-based encryption Prevent phishing and other advanced threats Block spamming endpoints |
| Product description: | Fortinet FortiMail 3000E - Enterprise ATP Bundle - security appliance - with 1 year FortiCare 24X7 Compreh |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 1 year FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 1 year FortiGuard |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 2 TB x 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 1800000 messages per hour Antispam throughput: 1600000 |
| Capacity: | Mailboxes: 3000 Email domains: 2000 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 64.7 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 18.2 kg |
Aprašymas
FortiMail prevents your email systems from becoming threat delivery systems. Its inbound filtering engine blocks spam and malware before it can clog your network and affect users. Its outbound inspection technology prevents other anti-spam gateways from blacklisting your users by blocking outbound spam and malware, including mobile traffic.
Funkcijos
Flexible deployment
Apply data loss prevention and identity-based encryption
Prevent phishing and other advanced threats
Block spamming endpoints