FORTINET FML-200F HW 24x7 FC FG Ent 1Y
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FML-200F-BDL-641-12
Prekės kodas (MPN): FML-200F-BDL-641-12
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 9666,29 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiMail 200F - Enterprise ATP Bundle - security appliance - with 1 year FortiCare 24X7 Comprehe |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 1 year FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 1 year FortiGuard |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 1 TB x 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 80000 messages per hour Antispam throughput: 71000 mess |
| Capacity: | Mailboxes: 150 Email domains: 20 M |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 42.2 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 5.4 kg |
Aprašymas FortiMail is an excellent secure email gateway that stops volume-based and targeted cyber threats to help secure the dynamic enterprise attack surface, prevents the loss of sensitive data and helps maintain compliance with regulations. High-performance physical and virtual appliances deploy on-site or in the public cloud to serve any size organization - from small businesses to carriers, service providers, and large enterprises. Funkcijos Multi-layered antispam Integrated data protection Intuitive email management Powerful antimalware Advanced threat protection High performance, flexible deployment |
| Product description: | Fortinet FortiMail 200F - Enterprise ATP Bundle - security appliance - with 1 year FortiCare 24X7 Comprehe |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 1 year FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 1 year FortiGuard |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 1 TB x 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 80000 messages per hour Antispam throughput: 71000 mess |
| Capacity: | Mailboxes: 150 Email domains: 20 M |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 42.2 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 5.4 kg |
Aprašymas
FortiMail is an excellent secure email gateway that stops volume-based and targeted cyber threats to help secure the dynamic enterprise attack surface, prevents the loss of sensitive data and helps maintain compliance with regulations. High-performance physical and virtual appliances deploy on-site or in the public cloud to serve any size organization - from small businesses to carriers, service providers, and large enterprises.
Funkcijos
Multi-layered antispam
Integrated data protection
Intuitive email management
Powerful antimalware
Advanced threat protection
High performance, flexible deployment