FORTINET FML-2000E Hardware plus Bndl 5Y
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FML-2000E-BDL-640-60
Prekės kodas (MPN): FML-2000E-BDL-640-60
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 161510,24 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiMail 2000E - Base Bundle - security appliance - with 5 years FortiCare 24X7 Comprehensive Su |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 5 years FortiGuard |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 2 TB x 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 1100000 messages per hour Antispam throughput: 1000000 |
| Capacity: | Mailboxes: 1500 Email domains: 800 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 64.7 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 14.5 kg |
Aprašymas FortiMail is an advanced secure email gateway that stops volume-based and targeted cyber threats to help secure the dynamic enterprise attack surface, prevents the loss of sensitive data and helps maintain compliance with regulations. High performance physical and virtual appliances deploy on-site or in the public cloud to serve any size organization - from small businesses to carriers, service providers, and large enterprises. Funkcijos Threat prevention Data protection Security Fabric integration |
| Product description: | Fortinet FortiMail 2000E - Base Bundle - security appliance - with 5 years FortiCare 24X7 Comprehensive Su |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years FortiCare 24X7 Comprehensive Support + 5 years FortiGuard |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 2 TB x 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Email routing: 1100000 messages per hour Antispam throughput: 1000000 |
| Capacity: | Mailboxes: 1500 Email domains: 800 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 64.7 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 14.5 kg |
Aprašymas
FortiMail is an advanced secure email gateway that stops volume-based and targeted cyber threats to help secure the dynamic enterprise attack surface, prevents the loss of sensitive data and helps maintain compliance with regulations. High performance physical and virtual appliances deploy on-site or in the public cloud to serve any size organization - from small businesses to carriers, service providers, and large enterprises.
Funkcijos
Threat prevention
Data protection
Security Fabric integration