FORTINET FMG-3700F HW +1Y 24x7 FC BPS
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FMG-3700F-BDL-447-12
Prekės kodas (MPN): FMG-3700F-BDL-447-12
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 239400,31 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiManager 3700F - network management device - with 1 year 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 1 year 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 4U |
| Hard drive: | 4 TB x 60 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Device licence: 10000+ Sustained log rate: 150 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 76.7 cm x 17.8 cm |
| Weight: | 54.6 kg |
Aprašymas Manage all your Fortinet devices in a single console central management system. FortiManager provides full visibility of your network, offering streamlined provisioning and innovative automation tools. Integrated with Fortinet's Security Fabric, the security architecture and FortiManager's Automation Driven Network Operations capabilities provide a foundation to secure and optimize network security, such as provisioning and monitoring SD-WANs. Centralized management, log and analysis appliance - 2x10GbE SFP+, 2x1GbE RJ-45 slots, 240 TB storage, dual power supplies, manages up to 10,000 Fortinet devices/virtual domains. Funkcijos Single console management Centralized policy and device management Zero-touch provisioning Secure SD-WAN provisioning and monitoring Multi-tenancy and administrative domains (ADOMs) Security automation Enterprise-grade availability and integration |
| Product description: | Fortinet FortiManager 3700F - network management device - with 1 year 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 1 year 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 4U |
| Hard drive: | 4 TB x 60 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Device licence: 10000+ Sustained log rate: 150 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 76.7 cm x 17.8 cm |
| Weight: | 54.6 kg |
Aprašymas
Manage all your Fortinet devices in a single console central management system. FortiManager provides full visibility of your network, offering streamlined provisioning and innovative automation tools. Integrated with Fortinet's Security Fabric, the security architecture and FortiManager's Automation Driven Network Operations capabilities provide a foundation to secure and optimize network security, such as provisioning and monitoring SD-WANs.
Centralized management, log and analysis appliance - 2x10GbE SFP+, 2x1GbE RJ-45 slots, 240 TB storage, dual power supplies, manages up to 10,000 Fortinet devices/virtual domains.
Funkcijos
Single console management
Centralized policy and device management
Zero-touch provisioning
Secure SD-WAN provisioning and monitoring
Multi-tenancy and administrative domains (ADOMs)
Security automation
Enterprise-grade availability and integration