FORTINET FMG-300F
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FMG-300F
Prekės kodas (MPN): FMG-300F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 58113,62 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiManager 300F - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 4 TB x 4 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Device licence: 100 Sustained log rate: 50 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.3 cm x 56.3 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 13 kg |
Aprašymas With today's challenging cyber security landscape, security teams are falling behind due to resource constraints and an inability to keep up with threats. Complexity and the unknown diminish security effectiveness. FortiManager provides one console to manage your network, giving you full control of your Fortinet devices with enterprise-class management. Funkcijos Centralized device management Centralized policies and objects management Monitor and report for deep visibility |
| Product description: | Fortinet FortiManager 300F - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 4 TB x 4 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Device licence: 100 Sustained log rate: 50 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.3 cm x 56.3 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 13 kg |
Aprašymas
With today's challenging cyber security landscape, security teams are falling behind due to resource constraints and an inability to keep up with threats. Complexity and the unknown diminish security effectiveness. FortiManager provides
one console to manage your network, giving you full control of your Fortinet devices with enterprise-class management.
Funkcijos
Centralized device management
Centralized policies and objects management
Monitor and report for deep visibility