FORTINET FMG-3000G HW +1Y 24x7 FC BPS
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FMG-3000G-BDL-447-12
Prekės kodas (MPN): FMG-3000G-BDL-447-12
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 143638,98 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiManager 3000G - network management device - with 1 year 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 1 year 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 3U |
| Hard drive: | 4 TB x 16 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Maximum devices/VDOMs: 4000+ Sustained log rate: 150 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 65 cm x 13.2 cm |
| Weight: | 30.15 kg |
Aprašymas FortiManager offers enterprise-class features to contain advanced threats, but also delivers the scalability to manage many Fortinet devices. FortiManager provides a comprehensive and powerful centralized management solution for your organization. Funkcijos Enterprise-class management Full control of your network Multi-tenancy and increased efficiency Deeper visibility and co-relation engine |
| Product description: | Fortinet FortiManager 3000G - network management device - with 1 year 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 1 year 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 3U |
| Hard drive: | 4 TB x 16 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Maximum devices/VDOMs: 4000+ Sustained log rate: 150 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 65 cm x 13.2 cm |
| Weight: | 30.15 kg |
Aprašymas
FortiManager offers enterprise-class features to contain advanced threats, but also delivers the scalability to manage many Fortinet devices. FortiManager provides a comprehensive and powerful centralized management solution for your organization.
Funkcijos
Enterprise-class management
Full control of your network
Multi-tenancy and increased efficiency
Deeper visibility and co-relation engine