FORTINET FMG-200G HW +5Y 24x7 FC BPS
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FMG-200G-BDL-447-60
Prekės kodas (MPN): FMG-200G-BDL-447-60
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 29641,28 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiManager 200G - network management device - with 5 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 5 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 4 TB x 2 |
| Ports qty: | 4 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Maximum devices/VDOMs: 30 Sustained log rate: 50 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 41.6 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 10.2 kg |
Aprašymas Manage all your Fortinet devices in a singleconsole central management system. FortiManager provides full visibility of your network, offering streamlined provisioning and innovative automation tools. Integrated with Fortinet's Security Fabric, the security architecture and FortiManager's Automation Driven Network Operations capabilities provide a foundation to secure and optimize network security, such as provisioning and monitoring SD-WAN. Funkcijos Single console management Security automation Centralized policy and device management Zero-touch provisioning Secure SD-WAN provisioning and monitoring Multi-Tenancy and Administrative Domains (ADOMs) Enterprise-grade high availability and integration |
| Product description: | Fortinet FortiManager 200G - network management device - with 5 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 5 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 4 TB x 2 |
| Ports qty: | 4 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Maximum devices/VDOMs: 30 Sustained log rate: 50 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 41.6 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 10.2 kg |
Aprašymas
Manage all your Fortinet devices in a singleconsole central management system. FortiManager provides full visibility of your network, offering streamlined provisioning and innovative automation tools. Integrated with Fortinet's Security Fabric, the security architecture and FortiManager's Automation Driven Network Operations capabilities provide a foundation to secure and optimize network security, such as provisioning and monitoring SD-WAN.
Funkcijos
Single console management
Security automation
Centralized policy and device management
Zero-touch provisioning
Secure SD-WAN provisioning and monitoring
Multi-Tenancy and Administrative Domains (ADOMs)
Enterprise-grade high availability and integration