FORTINET FMG-2000E HW +5Y 24x7 FC BPS
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FMG-2000E-BDL-447-60
Prekės kodas (MPN): FMG-2000E-BDL-447-60
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 224315,62 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiManager 2000E - network management device - with 5 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 5 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 3 TB x 12 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Number of licenced network devices: 1200 Sustained log rate: 50 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 64.8 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 26.3 kg |
Aprašymas Deploying Fortinet-based security infrastructure to battle advanced threats, and adding FortiManager to provide single-pane-of-glass management across your entire extended enterprise provides insight into network-wide traffic and threats. FortiManager offers enterprise-class features to contain advanced threats, but also delivers the industry's best scalability to manage up to ten thousand Fortinet devices. FortiManager, coupled with the FortiAnalyzer family of centralized logging and reporting appliances, provides a comprehensive and powerful centralized management solution for your organization. Funkcijos Enterprise-class management Full control of your network using security fabric Multi-tenancy and increased efficiency Deeper visibility and co-relation engine |
| Product description: | Fortinet FortiManager 2000E - network management device - with 5 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 5 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 3 TB x 12 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Number of licenced network devices: 1200 Sustained log rate: 50 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 64.8 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 26.3 kg |
Aprašymas
Deploying Fortinet-based security infrastructure to battle advanced threats, and adding FortiManager to provide single-pane-of-glass management across your entire extended enterprise provides insight into network-wide traffic and threats.
FortiManager offers enterprise-class features to contain advanced threats, but also delivers the industry's best scalability to manage up to ten thousand Fortinet devices. FortiManager, coupled with the FortiAnalyzer family of centralized logging and reporting appliances, provides a comprehensive and powerful centralized management solution for your organization.
Funkcijos
Enterprise-class management
Full control of your network using security fabric
Multi-tenancy and increased efficiency
Deeper visibility and co-relation engine