FORTINET FMG-1000F HW +3Y 24x7 FC BPS
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FMG-1000F-BDL-447-36
Prekės kodas (MPN): FMG-1000F-BDL-447-36
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 145405,43 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiManager 1000F - network management device - with 3 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 3 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 4 TB x 8 |
| Data link protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Maximum devices/VDOMs: 1000 Sustained log rate: 50 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 65 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 15.42 kg |
Aprašymas Manage all your Fortinet devices in a single console central management system. FortiManager provides full visibility of your network, offering streamlined provisioning and innovative automation tools. Funkcijos Centralized SD-WAN deployment & monitoring Configuration and settings management API for automation and orchestration |
| Product description: | Fortinet FortiManager 1000F - network management device - with 3 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Device type: | Network management device |
| Bundled services: | 3 years 24x7 FortiCare and FortiCare BPS |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 4 TB x 8 |
| Data link protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Maximum devices/VDOMs: 1000 Sustained log rate: 50 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.7 cm x 65 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 15.42 kg |
Aprašymas
Manage all your Fortinet devices in a single console central management system. FortiManager provides full visibility of your network, offering streamlined provisioning and innovative automation tools.
Funkcijos
Centralized SD-WAN deployment & monitoring
Configuration and settings management
API for automation and orchestration