FORTINET FIS-1000F - Appliance
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FIS-1000F
Prekės kodas (MPN): FIS-1000F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 24022,42 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiIsolator 1000F - security appliance |
| Device type: | Security appliance |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 1 TB x 1 |
| Ports qty: | 4 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Concurrent browser sessions: 250 |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 58 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 11.4 kg |
Aprašymas Fortinet FortiIsolator addresses the need to access shared links and web content for business purposes while maintaining robust Internet hygiene. Specifically, FortiIsolator allows web content to be accessed without the risk of user compromise by maintaining an "air-gap" between the user's browser and the web content. Native integration methods allow the use of standard browsers to access potentially malicious web content without the risk of compromising the user's desktop - preventing zero-day infections. Funkcijos Protects against known and unknown malware, ransomware and other zero-day threats Allows users to access URLs while maintaining security and enhances productivity |
| Product description: | Fortinet FortiIsolator 1000F - security appliance |
| Device type: | Security appliance |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Hard drive: | 1 TB x 1 |
| Ports qty: | 4 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Capacity: | Concurrent browser sessions: 250 |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 58 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 11.4 kg |
Aprašymas
Fortinet FortiIsolator addresses the need to access shared links and web content for business purposes while maintaining robust Internet hygiene. Specifically, FortiIsolator allows web content to be accessed without the risk of user compromise by maintaining an "air-gap" between the user's browser and the web content. Native integration methods allow the use of standard browsers to access potentially malicious web content without the risk of compromising the user's desktop - preventing zero-day infections.
Funkcijos
Protects against known and unknown malware, ransomware and other zero-day threats
Allows users to access URLs while maintaining security and enhances productivity