FORTINET FGR-90D Hardware plus PROT 5Y
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FGR-90D-BDL-810-60
Prekės kodas (MPN): FGR-90D-BDL-810-60
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 18608,92 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiGate 90D - security appliance - with 5 years FortiCare 24X7 Support + 5 years FortiGuard Ent |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years FortiCare 24X7 Support + 5 years FortiGuard Enterprise Protection |
| Form factor: | Desktop |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput: 2 Gbps Firewall latency (64-byte UDP): 51 µs |
| Capacity: | Client to gateway IPSec VPN tunnels: 1000 Gateway to gateway IPSec VPN |
| Power: | DC 12 - 48 V |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 18.6 cm x 16 cm x 5.35 cm |
| Weight: | 1.08 kg |
Aprašymas The FortiGate 90D Series consolidated security appliances deliver comprehensive enterprise-class protection for remote locations, branch offices, customer premise equipment (CPE) and retail networks. The FortiGate 90D series Wireless UTM includes all of Fortinet's Unified Threat Management capabilities; firewall, IPS, application control, VPN, and web filtering. In addition, it includes latest technology in advanced threat protection, which is designed to defend against Advanced Persistent Threats (APTs). The FortiGate-90D Series extends enterprise-class security to your business while employing simple per-device pricing, an integrated management console, and remote management capabilities to significantly reduce deployment costs. Funkcijos Delivers up to 3.5 Gbps firewall performance for fast throughput and network response Two WAN interfaces and fourteen LAN GE switch ports Multi-threat UTM includes firewall, IPS, application control, VPN, and web filtering Unlimited user licensing minimizes operating costs FortiExplorer provides easy to follow instructions for initial deployment and configuration |
| Product description: | Fortinet FortiGate 90D - security appliance - with 5 years FortiCare 24X7 Support + 5 years FortiGuard Ent |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years FortiCare 24X7 Support + 5 years FortiGuard Enterprise Protection |
| Form factor: | Desktop |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput: 2 Gbps Firewall latency (64-byte UDP): 51 µs |
| Capacity: | Client to gateway IPSec VPN tunnels: 1000 Gateway to gateway IPSec VPN |
| Power: | DC 12 - 48 V |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 18.6 cm x 16 cm x 5.35 cm |
| Weight: | 1.08 kg |
Aprašymas
The FortiGate 90D Series consolidated security appliances deliver comprehensive enterprise-class protection for remote locations, branch offices, customer premise equipment (CPE) and retail networks. The FortiGate 90D series Wireless UTM includes all of Fortinet's Unified Threat Management capabilities; firewall, IPS, application control, VPN, and web filtering. In addition, it includes latest technology in advanced threat protection, which is designed to defend against Advanced Persistent Threats (APTs).
The FortiGate-90D Series extends enterprise-class security to your business while employing simple per-device pricing, an integrated management console, and remote management capabilities to significantly reduce deployment costs.
Funkcijos
Delivers up to 3.5 Gbps firewall performance for fast throughput and network response
Two WAN interfaces and fourteen LAN GE switch ports
Multi-threat UTM includes firewall, IPS, application control, VPN, and web filtering
Unlimited user licensing minimizes operating costs
FortiExplorer provides easy to follow instructions for initial deployment and configuration