FORTINET FGR-60F HW ASE FC FG 360 5Y
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FGR-60F-BDL-817-60
Prekės kodas (MPN): FGR-60F-BDL-817-60
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 11011,33 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiGate Rugged 60F - security appliance - with 5 years ASE FortiCare and FortiGuard 360 Protect |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years ASE FortiCare and FortiGuard 360 Protection Bundle |
| Form factor: | Desktop / wall / DIN rail mountable |
| Processor: | 1 x Fortinet FortiASIC SOC4 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput (1518-byte UDP): 6 Gbps Firewall throughput (512-b |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 600000 New TCP sessions per second: 19000 |
| Power: | DC 125 V |
| Dimensions (wxdxh): | 21.6 cm x 16.5 cm x 4.27 cm |
| Weight: | 1.75 kg |
Aprašymas While traditional security solutions are designed and intended for the world of offices and corporations, the FortiGate Rugged Series offers industrially-hardened, all-in-one security appliance that delivers specialized threat protection for securing critical industrial and control networks against malicious attacks. Funkcijos Ruggedized design Consolidated security architecture Ease of management |
| Product description: | Fortinet FortiGate Rugged 60F - security appliance - with 5 years ASE FortiCare and FortiGuard 360 Protect |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years ASE FortiCare and FortiGuard 360 Protection Bundle |
| Form factor: | Desktop / wall / DIN rail mountable |
| Processor: | 1 x Fortinet FortiASIC SOC4 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput (1518-byte UDP): 6 Gbps Firewall throughput (512-b |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 600000 New TCP sessions per second: 19000 |
| Power: | DC 125 V |
| Dimensions (wxdxh): | 21.6 cm x 16.5 cm x 4.27 cm |
| Weight: | 1.75 kg |
Aprašymas
While traditional security solutions are designed and intended for the world of offices and corporations, the FortiGate Rugged Series offers industrially-hardened, all-in-one security appliance that delivers specialized threat protection for securing critical industrial and control networks against malicious attacks.
Funkcijos
Ruggedized design
Consolidated security architecture
Ease of management