FORTINET FGR-60D Hardware plus PROT 5Y
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FGR-60D-BDL-810-60
Prekės kodas (MPN): FGR-60D-BDL-810-60
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 8550,18 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiGate Rugged 60D - security appliance - with 5 years FortiCare 24X7 Support + 5 years FortiGu |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years FortiCare 24X7 Support + 5 years FortiGuard Enterprise Protection |
| Form factor: | Desktop |
| Processor: | Fortinet FortiASIC SOC |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput (1518-byte UDP): 1.5 Gbps IPS throughput (optimal |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 500000 New TCP sessions per second: 4000 |
| Power: | DC 12/-48 V |
| Dimensions (wxdxh): | 21.6 cm x 15.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 1.6 kg |
Aprašymas Fortinet's consolidated security solutions provide an integrated set of core security and network services in a single, easy-to-manage, high- performance appliance that is capable of supporting a wide range of deployment scenarios. |
| Product description: | Fortinet FortiGate Rugged 60D - security appliance - with 5 years FortiCare 24X7 Support + 5 years FortiGu |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years FortiCare 24X7 Support + 5 years FortiGuard Enterprise Protection |
| Form factor: | Desktop |
| Processor: | Fortinet FortiASIC SOC |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput (1518-byte UDP): 1.5 Gbps IPS throughput (optimal |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 500000 New TCP sessions per second: 4000 |
| Power: | DC 12/-48 V |
| Dimensions (wxdxh): | 21.6 cm x 15.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 1.6 kg |
Aprašymas
Fortinet's consolidated security solutions provide an integrated set of core security and network services in a single, easy-to-manage, high- performance appliance that is capable of supporting a wide range of deployment scenarios.