FORTINET FGR-35D HW ASE FC FG 360 5Y
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FGR-35D-BDL-816-60
Prekės kodas (MPN): FGR-35D-BDL-816-60
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 22330,97 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiGate Rugged 35D - security appliance - with 5 years ASE FortiCare and FortiGuard 360 Protect |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years ASE FortiCare and FortiGuard 360 Protection Bundle |
| Form factor: | Desktop - outdoor |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput (1518-byte UDP): 550 Mbps IPS throughput (optimal |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 750000 New TCP sessions per second: 5000 |
| Power: | DC 12/48 V |
| Dimensions (wxdxh): | 25.509 cm x 25.509 cm x 7.8 cm |
| Weight: | 1.808 kg |
Aprašymas While traditional security solutions are designed and intended for the world of offices and corporations, the FortiGate Rugged series offers industrially-hardened, all-in-one security appliance that delivers specialized threat protection for securing critical industrial and control networks against malicious attacks. Funkcijos Ruggedized protection for harsh environments Industrial network security Industry validated best-in-class security |
| Product description: | Fortinet FortiGate Rugged 35D - security appliance - with 5 years ASE FortiCare and FortiGuard 360 Protect |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 5 years ASE FortiCare and FortiGuard 360 Protection Bundle |
| Form factor: | Desktop - outdoor |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput (1518-byte UDP): 550 Mbps IPS throughput (optimal |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 750000 New TCP sessions per second: 5000 |
| Power: | DC 12/48 V |
| Dimensions (wxdxh): | 25.509 cm x 25.509 cm x 7.8 cm |
| Weight: | 1.808 kg |
Aprašymas
While traditional security solutions are designed and intended for the world of offices and corporations, the FortiGate Rugged series offers industrially-hardened, all-in-one security appliance that delivers specialized threat protection for securing critical industrial and control networks against malicious attacks.
Funkcijos
Ruggedized protection for harsh environments
Industrial network security
Industry validated best-in-class security