FORTINET FGR-30D Hardware plus PROT 1Y
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FGR-30D-BDL-816-12
Prekės kodas (MPN): FGR-30D-BDL-816-12
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2974,83 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiGate Rugged 30D - UTM Bundle - security appliance - with 1 year 360 Protection Bundle |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 1 year 360 Protection Bundle |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput: 900 Mbps IPS throughput: 230 Mbps |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 750000 New TCP sessions per second: 5000 |
| Power: | DC 12/48 V |
| Dimensions (wxdxh): | 10.5 cm x 6 cm x 13.95 cm |
| Weight: | 668 g |
Aprašymas The FortiGate Rugged offers industrially-hardened, all-in-one security appliance, that delivers specialized threat protection for securing critical industrial and control networks against malicious attacks. Funkcijos Ruggedized design Consolidated security architecture Ease of management |
| Product description: | Fortinet FortiGate Rugged 30D - UTM Bundle - security appliance - with 1 year 360 Protection Bundle |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 1 year 360 Protection Bundle |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput: 900 Mbps IPS throughput: 230 Mbps |
| Capacity: | Concurrent TCP sessions: 750000 New TCP sessions per second: 5000 |
| Power: | DC 12/48 V |
| Dimensions (wxdxh): | 10.5 cm x 6 cm x 13.95 cm |
| Weight: | 668 g |
Aprašymas
The FortiGate Rugged offers industrially-hardened, all-in-one security appliance, that delivers specialized threat protection for securing critical industrial and control networks against malicious attacks.
Funkcijos
Ruggedized design
Consolidated security architecture
Ease of management