FORTINET FG-2000E Hardware plus PROT 3Y
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FG-2000E-BDL-817-36
Prekės kodas (MPN): FG-2000E-BDL-817-36
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 172726,16 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiGate 2000E - security appliance - with 3 years 360 Protection Bundle |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 3 years 360 Protection Bundle |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Processor: | Fortinet FortiASIC CP9/NP6 |
| Hard drive: | 480 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput (1518-byte packet size): 90 Gbps Firewall throughp |
| Capacity: | Concurrent sessions: 20000000 New sessions per second: 500000 |
| Included accessories: | 2 SR SFP+ transceivers |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.2 cm x 55.5 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 16.8 kg |
Aprašymas The FortiGate network appliances represent the enterprise firewall platforms. FortiGate is based on FortiASIC, a purpose-built integrated architecture, that provides extremely high throughput and exceptionally low latency, while delivering excellent security effectiveness and consolidation. Targeted for large enterprises, the FortiGate 2000E delivers high NGFW and SSL inspection performance along with high port density and dual power supply for maximum flexibility. |
| Product description: | Fortinet FortiGate 2000E - security appliance - with 3 years 360 Protection Bundle |
| Device type: | Security appliance |
| Bundled services: | 3 years 360 Protection Bundle |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Processor: | Fortinet FortiASIC CP9/NP6 |
| Hard drive: | 480 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput (1518-byte packet size): 90 Gbps Firewall throughp |
| Capacity: | Concurrent sessions: 20000000 New sessions per second: 500000 |
| Included accessories: | 2 SR SFP+ transceivers |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.2 cm x 55.5 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 16.8 kg |
Aprašymas
The FortiGate network appliances represent the enterprise firewall platforms. FortiGate is based on FortiASIC, a purpose-built integrated architecture, that provides extremely high throughput and exceptionally low latency, while delivering excellent security effectiveness and consolidation. Targeted for large enterprises, the FortiGate 2000E delivers high NGFW and SSL inspection performance along with high port density and dual power supply for maximum flexibility.