FORTINET FAZ-BigData-4500F - FA chassis
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAZ-BD-4500F
Prekės kodas (MPN): FAZ-BD-4500F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 550725,74 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiAnalyzer BigData 4500F - network monitoring device |
| Device type: | Network monitoring device |
| Form factor: | Rack-mountable - 4U |
| Hard drive: | 750 GB x 2 |
| Hard drive (2nd): | 7.68 GB x 26 |
| Data link protocol: | 10 Gigabit Ethernet, 40 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Log Ingestion Rate: 300000 logs per second |
| Capacity: | GB/day of logs: 20 TB Maximum devices/VDOMs: 10000+ |
| Power: | AC 230V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.7 cm x 81.3 cm x 17.8 cm |
| Weight: | 108.96 kg |
Aprašymas The FortiAnalyzer BigData 4500F delivers high-performance big data network analytics for large and complex networks. It is designed for large-scale data center and high-bandwidth deployments, offering advanced cyber threat protection by employing hyperscale data ingestion and accelerated parallel data processing. Funkcijos Totally redesigned and optimized architecture Massive parallel event streaming and data processing Monitor and analyze your entire network from end-to-end at an accelerated rate Intuitive event and incident workflow for SOC teams to focus on critical alerts The built-in correlation engine automates and groups alerts to remove false positives Designed for rapid scalability |
| Product description: | Fortinet FortiAnalyzer BigData 4500F - network monitoring device |
| Device type: | Network monitoring device |
| Form factor: | Rack-mountable - 4U |
| Hard drive: | 750 GB x 2 |
| Hard drive (2nd): | 7.68 GB x 26 |
| Data link protocol: | 10 Gigabit Ethernet, 40 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Log Ingestion Rate: 300000 logs per second |
| Capacity: | GB/day of logs: 20 TB Maximum devices/VDOMs: 10000+ |
| Power: | AC 230V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.7 cm x 81.3 cm x 17.8 cm |
| Weight: | 108.96 kg |
Aprašymas
The FortiAnalyzer BigData 4500F delivers high-performance big data network analytics for large and complex networks. It is designed for large-scale data center and high-bandwidth deployments, offering advanced cyber threat protection by employing hyperscale data ingestion and accelerated parallel data processing.
Funkcijos
Totally redesigned and optimized architecture
Massive parallel event streaming and data processing
Monitor and analyze your entire network from end-to-end at an accelerated rate
Intuitive event and incident workflow for SOC teams to focus on critical alerts
The built-in correlation engine automates and groups alerts to remove false positives
Designed for rapid scalability