FORTINET FAP-441K-E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAP-441K-E
Prekės kodas (MPN): FAP-441K-E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1480,89 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiAP 441K - radio access point - Wi-Fi 7, Bluetooth, ZigBee |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable - indoor |
| Localisation: | Austria, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Central Africa, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denma |
| Data link protocol: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.1 |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 1148 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 86 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: up to 24 Wireless clients per Wi-F |
| Included accessories: | Wall/ceiling mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE++ |
| Dimensions (wxdxh): | 25 cm x 25 cm x 5.75 cm |
| Weight: | 1.98 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas This high performance enterprise-class Wi-Fi 7 indoor AP provides four radios and four spatial streams. This AP supports the 6 GHz band and has 10 Gigabit Ethernet ports. The AP can provide 24/7 scanning across all bands while still providing access on 2.4 GHz, 5 GHz, and 6 GHz bands. The integrated BLE/ZigBee radio can be used for beacons and location applications. Funkcijos Wi-Fi 7 Tri-radio 2.4GHz + 5GHz + 6GHz + scan 4 internal antennas 4x4 MU-MIMO technology Up to 1.148 Gbps + 8.648 Gbps + 11.53 Gbps |
| Product description: | Fortinet FortiAP 441K - radio access point - Wi-Fi 7, Bluetooth, ZigBee |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable - indoor |
| Localisation: | Austria, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Central Africa, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denma |
| Data link protocol: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.1 |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 1148 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 86 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: up to 24 Wireless clients per Wi-F |
| Included accessories: | Wall/ceiling mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE++ |
| Dimensions (wxdxh): | 25 cm x 25 cm x 5.75 cm |
| Weight: | 1.98 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
This high performance enterprise-class Wi-Fi 7 indoor AP provides four radios and four spatial streams. This AP supports the 6 GHz band and has 10 Gigabit Ethernet ports. The AP can provide 24/7 scanning across all bands while still providing access on 2.4 GHz, 5 GHz, and 6 GHz bands. The integrated BLE/ZigBee radio can be used for beacons and location applications.
Funkcijos
Wi-Fi 7
Tri-radio 2.4GHz + 5GHz + 6GHz + scan
4 internal antennas
4x4 MU-MIMO technology
Up to 1.148 Gbps + 8.648 Gbps + 11.53 Gbps