FORTINET FAP-433G-E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAP-433G-E
Prekės kodas (MPN): FAP-433G-E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1292,36 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiAP 433G - radio access point - Wi-Fi 6E, ZigBee, Bluetooth |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable - indoor |
| Localisation: | Austria, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Central Africa, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denma |
| Data link protocol: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), ZigBee, B |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 1148 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 24 |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: up to 512 Spatial streams: 4 |
| Included accessories: | Wall/ceiling mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 22.5 cm x 22.5 cm x 5.4 cm |
| Weight: | 1.4 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas These high performing enterprise class extended frequency band Wi-Fi 6E indoor APs provide three radios and four spatial streams. These access points support the 6 GHz band, OFDMA, and a 5 Gigabit Ethernet port. The APs can provide 24/7 scanning across all bands while still providing access on both the 2.4 GHz and 5 GHz bands or 2.4 Ghz and dual 5 GHz service or the AP can be configured to provide simultaneous access on 2.4 GHz, 5 GHz, and the 6 GHz bands. The integrated BLE/ZigBee radio can be used for beacons and locationing applications. Funkcijos Wi-Fi 6E Tri-radio 2.4 + 5 GHz + 5 GHz/6 GHz/scanning 8 internal antennas 4 external RPSMA connectors + 4 external permanently attached antennas 4 x 4 MU-MIMO |
| Product description: | Fortinet FortiAP 433G - radio access point - Wi-Fi 6E, ZigBee, Bluetooth |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable - indoor |
| Localisation: | Austria, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Central Africa, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denma |
| Data link protocol: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), ZigBee, B |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 1148 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 24 |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: up to 512 Spatial streams: 4 |
| Included accessories: | Wall/ceiling mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 22.5 cm x 22.5 cm x 5.4 cm |
| Weight: | 1.4 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
These high performing enterprise class extended frequency band Wi-Fi 6E indoor APs provide three radios and four spatial streams. These access points support the 6 GHz band, OFDMA, and a 5 Gigabit Ethernet port. The APs can provide 24/7 scanning across all bands while still providing access on both the 2.4 GHz and 5 GHz bands or 2.4 Ghz and dual 5 GHz service or the AP can be configured to provide simultaneous access on 2.4 GHz, 5 GHz, and the 6 GHz bands. The integrated BLE/ZigBee radio can be used for beacons and locationing applications.
Funkcijos
Wi-Fi 6E
Tri-radio 2.4 + 5 GHz + 5 GHz/6 GHz/scanning
8 internal antennas
4 external RPSMA connectors + 4 external permanently attached antennas
4 x 4 MU-MIMO