FORTINET FAP-431G-E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAP-431G-E
Prekės kodas (MPN): FAP-431G-E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1155,76 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiAP 431G - radio access point - indoor - ZigBee, Wi-Fi 6E, Bluetooth |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), B |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 1148 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 24 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 24 Wireless clients per Wi-Fi radi |
| Included accessories: | Wall/ceiling/T-Rall mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 22.5 cm x 22.5 cm x 5.4 cm |
| Weight: | 1.4 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas FortiAP access points are managed centrally by the integrated WLAN controller of any FortiGate security appliance or through the FortiLAN Cloud provisioning and management portal. With the integration of the wireless controller functionality into the market-leading FortiGate appliance, these APs are perfect for campus and branch deployments. Fortinet's Security Fabric enables you to easily manage wired and wireless security from a Singlepane-of-glass management console and protects your network from the latest security threats. Funkcijos Unified management console simplifies operations, ensuring consistency in effective policy enforcement and compliance Integrated firewall, IPS, application control, and web filter protect the wireless LAN from security threats Protects the network from advanced wireless threats and satisfies industry compliance such as PCI DSS |
| Product description: | Fortinet FortiAP 431G - radio access point - indoor - ZigBee, Wi-Fi 6E, Bluetooth |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), B |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 1148 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 24 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 24 Wireless clients per Wi-Fi radi |
| Included accessories: | Wall/ceiling/T-Rall mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 22.5 cm x 22.5 cm x 5.4 cm |
| Weight: | 1.4 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
FortiAP access points are managed centrally by the integrated WLAN controller of any FortiGate security appliance or through the FortiLAN Cloud provisioning and management portal. With the integration of the wireless controller functionality into the market-leading FortiGate appliance, these APs are perfect for campus and branch deployments. Fortinet's Security Fabric enables you to easily manage wired and wireless security from a Singlepane-of-glass management console and protects your network from the latest security threats.
Funkcijos
Unified management console simplifies operations, ensuring consistency in effective policy enforcement and compliance
Integrated firewall, IPS, application control, and web filter protect the wireless LAN from security threats
Protects the network from advanced wireless threats and satisfies industry compliance such as PCI DSS