FORTINET FAP-23JF - Wall Plate AP
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAP-23JF-E
Prekės kodas (MPN): FAP-23JF-E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | 451,18 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiAP 23JF - radio access point - Bluetooth, ZigBee, Wi-Fi 6 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Desktop / wall mountable - indoor |
| Data link protocol: | Bluetooth, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (W |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 120 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 Wireless clients per Wi-Fi radi |
| Included accessories: | Wall/ceiling/T-Rall mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Dimensions (wxdxh): | 11.7 cm x 16.8 cm x 2.8 cm |
| Weight: | 450 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas This enterprise class Wi-Fi 6 wall plate AP provides three radios with internal antennas as well as features such as OFDMA and is PSE-capable. The AP can provide 24/7 scanning across both bands while still providing access on both the 2.4 and 5 GHz bands. The integrated BLE radio can be used for beacons and locationing applications. Additional features include PoE out for downstream devices and RJ45 passthrough. This access point can be installed in minutes, right over the existing wall plate. Funkcijos 802.11ax Tri-Radio 5 GHz + 2.4 GHz + scanning 3 antennas 2x2 MU-MIMO Up to 574 Mbps + 1,200 Mbps + scanning |
| Product description: | Fortinet FortiAP 23JF - radio access point - Bluetooth, ZigBee, Wi-Fi 6 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Desktop / wall mountable - indoor |
| Data link protocol: | Bluetooth, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (W |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 120 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 Wireless clients per Wi-Fi radi |
| Included accessories: | Wall/ceiling/T-Rall mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Dimensions (wxdxh): | 11.7 cm x 16.8 cm x 2.8 cm |
| Weight: | 450 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
This enterprise class Wi-Fi 6 wall plate AP provides three radios with internal antennas as well as features such as OFDMA and is PSE-capable. The AP can provide 24/7 scanning across both bands while still providing access on both the 2.4 and 5 GHz bands. The integrated BLE radio can be used for beacons and locationing applications. Additional features include PoE out for downstream devices and RJ45 passthrough. This access point can be installed in minutes, right over the existing wall plate.
Funkcijos
802.11ax
Tri-Radio 5 GHz + 2.4 GHz + scanning
3 antennas 2x2 MU-MIMO
Up to 574 Mbps + 1,200 Mbps + scanning