FORTINET FAP-234G-E
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAP-234G-E
Prekės kodas (MPN): FAP-234G-E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1322,50 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiAP 234G - radio access point - ZigBee, Wi-Fi 6, Bluetooth |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable - outdoor, indoor |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 120 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 24 Wireless clients per Wi-Fi radi |
| Included accessories: | Wall/ceiling mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 21 cm x 21 cm x 5.65 cm |
| Weight: | 980 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas FortiAP access points are managed centrally by the integrated WLAN controller of any FortiGate security appliance or through the FortiLAN Cloud provisioning and management portal. With the integration of the wireless controller functionality into the FortiGate appliance, these APs are perfect for campus and branch deployments. Fortinet's Security Fabric enables you to easily manage wired and wireless security from a Single-pane-of-glass management console and protects your network from security threats. Funkcijos Unified management console simplifies operations, ensuring consistency in effective policy enforcement and compliance Built-in foundation for zero-trust network access (ZTNA) and secure access service edge (SASE), allowing you the flexibility to easily deploy microbranches with the security you need at the edge of your network Integrated Firewall, IPS, Application Control, and Web Filter protect the wireless LAN from security threats Protects the network from advanced wireless threats and satisfies industry compliance such as PCI DSS |
| Product description: | Fortinet FortiAP 234G - radio access point - ZigBee, Wi-Fi 6, Bluetooth |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable - outdoor, indoor |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum throughput (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum throughput (5 GHz): 120 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 24 Wireless clients per Wi-Fi radi |
| Included accessories: | Wall/ceiling mounting kit |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 21 cm x 21 cm x 5.65 cm |
| Weight: | 980 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
FortiAP access points are managed centrally by the integrated WLAN controller of any FortiGate security appliance or through the FortiLAN Cloud provisioning and management portal. With the integration of the wireless controller functionality into the FortiGate appliance, these APs are perfect for campus and branch deployments. Fortinet's Security Fabric enables you to easily manage wired and wireless security from a Single-pane-of-glass management console and protects your network from security threats.
Funkcijos
Unified management console simplifies operations, ensuring consistency in effective policy enforcement and compliance
Built-in foundation for zero-trust network access (ZTNA) and secure access service edge (SASE), allowing you the flexibility to easily deploy microbranches with the security you need at the edge of your network
Integrated Firewall, IPS, Application Control, and Web Filter protect the wireless LAN from security threats
Protects the network from advanced wireless threats and satisfies industry compliance such as PCI DSS