FORTINET FAI-3500F - Appliance
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAI-3500F
Prekės kodas (MPN): FAI-3500F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 477216,36 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiAI 3500F - security appliance |
| Device type: | Security appliance |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 3.84 TB x 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Inspection throughput: 100000 files per hour Sniffer throughput: 10 Gb |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.4 cm x 73.75 cm x 8.68 cm |
| Weight: | 31 kg |
Aprašymas FortiAI is the present-day AI-driven breach protection technology designed for Security Operation (SecOps) teams to guard against the advanced persistent threats through a trained Virtual Security Analyst that helps you identify, classify, and analyze the malware including those well-camouflaged. FortiAI uses Advanced AI (Artificial Intelligence) & ANN (Artificial Neural Network) patent-pending based technology to provide zero time threat prevention by harnessing deep learning technologies, and assist you in designing an orchestrated response to remediate different breeds of synthesized threats and infections. Based on years of mindful FortiGuard Labs research, FortiAI reduces the "time to detect" significantly to protect your enterprise and customers. |
| Product description: | Fortinet FortiAI 3500F - security appliance |
| Device type: | Security appliance |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Hard drive: | 3.84 TB x 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Inspection throughput: 100000 files per hour Sniffer throughput: 10 Gb |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.4 cm x 73.75 cm x 8.68 cm |
| Weight: | 31 kg |
Aprašymas
FortiAI is the present-day AI-driven breach protection technology designed for Security Operation (SecOps) teams to guard against the advanced persistent threats through a trained Virtual Security Analyst that helps you identify, classify, and analyze the malware including those well-camouflaged. FortiAI uses Advanced AI (Artificial Intelligence) & ANN (Artificial Neural Network) patent-pending based technology to provide zero time threat prevention by harnessing deep learning technologies, and assist you in designing an orchestrated response to remediate different breeds of synthesized threats and infections. Based on years of mindful FortiGuard Labs research, FortiAI reduces the "time to detect" significantly to protect your enterprise and customers.