FORTINET FAD-4200F - ADC 4x 40GbE QSFP+
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAD-4200F
Prekės kodas (MPN): FAD-4200F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 132060,24 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiADC 4200F - application accelerator |
| Device type: | Application accelerator |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Ram: | 128 GB |
| Hard drive: | 480 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Layer 4 throughput: 100 Gbps Layer 7 throughput: 80 Gbps |
| Capacity: | Layer 4 connections per second: 1800000 HTTP (layer 4) requests per se |
| Voip protocols: | SIP |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 54.8 cm x 44 cm x 8.8 cm |
| Weight: | 13.3 kg |
Aprašymas FortiADC is an advanced Application Delivery Controller (ADC) that ensures application availability, application security, and application optimization. FortiADC offers advanced security features (WAF, DDoS, and AV) and application connectors for easy deployment and full visibility to your networks and applications. Funkcijos Application availability SSL security Automation and connectors WAN optimization FortiADC centralized management |
| Product description: | Fortinet FortiADC 4200F - application accelerator |
| Device type: | Application accelerator |
| Form factor: | Rack-mountable - 2U |
| Ram: | 128 GB |
| Hard drive: | 480 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Layer 4 throughput: 100 Gbps Layer 7 throughput: 80 Gbps |
| Capacity: | Layer 4 connections per second: 1800000 HTTP (layer 4) requests per se |
| Voip protocols: | SIP |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 54.8 cm x 44 cm x 8.8 cm |
| Weight: | 13.3 kg |
Aprašymas
FortiADC is an advanced Application Delivery Controller (ADC) that ensures application availability, application security, and application optimization. FortiADC offers advanced security features (WAF, DDoS, and AV) and application connectors for easy deployment and full visibility to your networks and applications.
Funkcijos
Application availability
SSL security
Automation and connectors
WAN optimization
FortiADC centralized management