FORTINET FAD-400F - App Del Controller
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): FAD-400F
Prekės kodas (MPN): FAD-400F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 37983,62 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiADC 400F - application accelerator |
| Device type: | Application accelerator |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Ram: | 32 GB |
| Hard drive: | 120 GB x 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Layer 4 throughput: 15 Gbps Layer 7 throughput: 12 Gbps |
| Capacity: | Virtual domains: 10 |
| Power: | AC 100 - 240 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 41.6 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 9.07 kg |
Aprašymas The FortiADC Application Delivery Controllers (ADC) optimize the availability, user experience, performance and application security. The FortiADC family of physical and virtual appliances delivers fast, secure and intelligent acceleration and distribution of demanding applications in the enterprise. Funkcijos Comprehensive server load balancing for 99.999% application uptime Server offloading for improved application acceleration, scale and TCO Intelligent traffic management for optimized application delivery and availability Web application firewall with integrated vulnerability scanner Hardware-based SSL offloading, forward proxy, and visibility Advanced user authentication Included global server load balancing Included link load balancing and WAN optimization Scripting for custom load balancing, health check and content rewriting |
| Product description: | Fortinet FortiADC 400F - application accelerator |
| Device type: | Application accelerator |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Ram: | 32 GB |
| Hard drive: | 120 GB x 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Layer 4 throughput: 15 Gbps Layer 7 throughput: 12 Gbps |
| Capacity: | Virtual domains: 10 |
| Power: | AC 100 - 240 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 41.6 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 9.07 kg |
Aprašymas
The FortiADC Application Delivery Controllers (ADC) optimize the availability, user experience, performance and application security. The FortiADC family of physical and virtual appliances delivers fast, secure and intelligent acceleration and distribution of demanding applications in the enterprise.
Funkcijos
Comprehensive server load balancing for 99.999% application uptime
Server offloading for improved application acceleration, scale and TCO
Intelligent traffic management for optimized application delivery and availability
Web application firewall with integrated vulnerability scanner
Hardware-based SSL offloading, forward proxy, and visibility
Advanced user authentication
Included global server load balancing
Included link load balancing and WAN optimization
Scripting for custom load balancing, health check and content rewriting