FORTINET FAD-300F - App Del Controller
Gamintojas: FORTINET
Prekės kodas (MPN): FAD-300F
Prekės kodas (MPN): FAD-300F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 23122,09 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fortinet FortiADC 300F - application accelerator |
| Device type: | Application accelerator |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Ram: | 16 GB |
| Hard drive: | 128 GB x 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Layer 4 throughput: 8 Gbps Layer 7 throughput: 8 Gbps |
| Capacity: | Virtual domains: 10 Concurrent Layer 4 connections: 12000000 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 41.6 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 9.07 kg |
Aprašymas The FortiADC application delivery controllers optimize the availability, user experience, performance and scalability of enterprise application delivery. The FortiADC family of physical appliances delivers fast, secure and intelligent acceleration and distribution of demanding applications in the enterprise. Funkcijos Hardware-based SSL offloading, SSL inspection and visibility Disaster recovery with global server load balancing Optimize performance with PageSpeed, caching and compression Scripting to extend built-in features |
| Product description: | Fortinet FortiADC 300F - application accelerator |
| Device type: | Application accelerator |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Ram: | 16 GB |
| Hard drive: | 128 GB x 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Layer 4 throughput: 8 Gbps Layer 7 throughput: 8 Gbps |
| Capacity: | Virtual domains: 10 Concurrent Layer 4 connections: 12000000 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.8 cm x 41.6 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 9.07 kg |
Aprašymas
The FortiADC application delivery controllers optimize the availability, user experience, performance and scalability of enterprise application delivery. The FortiADC family of physical appliances delivers fast, secure and intelligent acceleration and distribution of demanding applications in the enterprise.
Funkcijos
Hardware-based SSL offloading, SSL inspection and visibility
Disaster recovery with global server load balancing
Optimize performance with PageSpeed, caching and compression
Scripting to extend built-in features