FELLOWES Platinum Series Single Monitor
Gamintojas: FELLOWES
Prekės kodas (MPN): 8043301
Prekės kodas (MPN): 8043301
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 106,46 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Fellowes Platinum Monitor Arm mounting kit - adjustable arm - for Monitor - black |
| Product type: | Mounting kit (adjustable arm) - desk-mountable |
| Integrated devices: | 2-ports USB hub |
| Dimensions (wxdxh): | 11.4 cm x 47.1 cm x 43.8 cm |
| Lift: | 38.1 cm |
| Adjustments: | Height |
| Weight: | 2.69 kg |
| Recommended use: | Monitor |
| Recommended display size: | Up to 32" |
| Max load weight: | 9.07 kg |
| Material: | Plastic, aluminium, steel |
| Colour: | Black |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The Fellowes Platinum Monitor Arm is an advanced AV furniture solution designed to enhance your workspace ergonomics and productivity. With its adjustable design, this mounting kit allows for the perfect positioning of your monitor, which can significantly reduce the risk of neck and eye strain. Ideal for professionals who spend long hours at their desks, the Platinum Monitor Arm ensures a more comfortable and healthier work environment. Its compatibility with a wide range of monitors and easy installation process makes it a practical addition to any office setting. Funkcijos Powerful flexibility with dual USB connectivity to keep devices within easy reach Gas spring adjustment for a comfortable workspace to reduce your risk of eye, neck and back strain Independently tested to meet ergonomic requirements outlined in European Health and Safety Legislation: EN ISO 9241-5 Holds one screen weighing 1.5 - 8 kg and up to 32" |
| Product description: | Fellowes Platinum Monitor Arm mounting kit - adjustable arm - for Monitor - black |
| Product type: | Mounting kit (adjustable arm) - desk-mountable |
| Integrated devices: | 2-ports USB hub |
| Dimensions (wxdxh): | 11.4 cm x 47.1 cm x 43.8 cm |
| Lift: | 38.1 cm |
| Adjustments: | Height |
| Weight: | 2.69 kg |
| Recommended use: | Monitor |
| Recommended display size: | Up to 32" |
| Max load weight: | 9.07 kg |
| Material: | Plastic, aluminium, steel |
| Colour: | Black |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The Fellowes Platinum Monitor Arm is an advanced AV furniture solution designed to enhance your workspace ergonomics and productivity. With its adjustable design, this mounting kit allows for the perfect positioning of your monitor, which can significantly reduce the risk of neck and eye strain. Ideal for professionals who spend long hours at their desks, the Platinum Monitor Arm ensures a more comfortable and healthier work environment. Its compatibility with a wide range of monitors and easy installation process makes it a practical addition to any office setting.
Funkcijos
Powerful flexibility with dual USB connectivity to keep devices within easy reach
Gas spring adjustment for a comfortable workspace to reduce your risk of eye, neck and back strain
Independently tested to meet ergonomic requirements outlined in European Health and Safety Legislation: EN ISO 9241-5
Holds one screen weighing 1.5 - 8 kg and up to 32"