ERGOTRON StyleView Cart With LCD Arm
Gamintojas: ERGOTRON
Prekės kodas (MPN): SV43-12B0-0
Prekės kodas (MPN): SV43-12B0-0
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2886,52 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron StyleView SV43 cart - open architecture - for LCD display / keyboard / mouse / CPU / notebook / b |
| Product type: | Cart (open architecture) - medical |
| Integrated devices: | 4-ports USB hub |
| Tilt: | 65° |
| Pan: | 180° |
| Lift: | 68.6 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 35.8 kg |
| Recommended use: | LCD display / keyboard / mouse / CPU / notebook / barcode scanner |
| Recommended display size: | Up to 24" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 16.8 kg |
| Material: | Aluminium, zinc-plated steel, high-grade plastic |
| Wheels qty: | 4 |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas This innovative, truly ergonomic and easy-to-maneuver healthcare cart features sit-to-stand height adjustment, side-to-side LCD and keyboard motion, bi-focal viewing and an adjustable back-tilt keyboard tray. Its auto-locking drawer system enables simple and efficient management of non-controlled medication. Funkcijos Auto-locking drawer system - simple and efficient medication management at the point-of-care reduces opportunities for errors; security system stores variable-length PINs for up to 1,000 users with StyleLink software (100 users without StyleLink) Drawer system supports "Pharmacy mode", allowing all drawers to be unlocked simultaneously to facilitate efficient stocking of medication Extra rows of drawers may be added - up to a maximum of 5 rows Effortlessly maneuver the cart to the point of need - StyleView quickly responds to caregivers' touch and enables nurses to focus on their patients Truly ergonomic design accommodates the largest range of nurses and other caregivers; designed for sitting or standing with single-motion fluid adjustment - helps promote caregiver wellness and productivity StyleView's small footprint, with ultra-smooth gliding casters, travels easily across crowded carpet or hard surface floors and is perfect for space constrained areas Open-architecture design accommodates multiple configurations: closed notebooks with monitor, CPU and monitor, thin clients, tablets, all-in-one computers and future hardware upgrades LCD and keyboard pan side-to-side for closer access while interacting with clients; arm also reaches low for people wearing bifocals or using a tablet PC |
| Product description: | Ergotron StyleView SV43 cart - open architecture - for LCD display / keyboard / mouse / CPU / notebook / b |
| Product type: | Cart (open architecture) - medical |
| Integrated devices: | 4-ports USB hub |
| Tilt: | 65° |
| Pan: | 180° |
| Lift: | 68.6 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 35.8 kg |
| Recommended use: | LCD display / keyboard / mouse / CPU / notebook / barcode scanner |
| Recommended display size: | Up to 24" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 16.8 kg |
| Material: | Aluminium, zinc-plated steel, high-grade plastic |
| Wheels qty: | 4 |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
This innovative, truly ergonomic and easy-to-maneuver healthcare cart features sit-to-stand height adjustment, side-to-side LCD and keyboard motion, bi-focal viewing and an adjustable back-tilt keyboard tray. Its auto-locking drawer system enables simple and efficient management of non-controlled medication.
Funkcijos
Auto-locking drawer system - simple and efficient medication management at the point-of-care reduces opportunities for errors; security system stores variable-length PINs for up to 1,000 users with StyleLink software (100 users without StyleLink)
Drawer system supports "Pharmacy mode", allowing all drawers to be unlocked simultaneously to facilitate efficient stocking of medication
Extra rows of drawers may be added - up to a maximum of 5 rows
Effortlessly maneuver the cart to the point of need - StyleView quickly responds to caregivers' touch and enables nurses to focus on their patients
Truly ergonomic design accommodates the largest range of nurses and other caregivers; designed for sitting or standing with single-motion fluid adjustment - helps promote caregiver wellness and productivity
StyleView's small footprint, with ultra-smooth gliding casters, travels easily across crowded carpet or hard surface floors and is perfect for space constrained areas
Open-architecture design accommodates multiple configurations: closed notebooks with monitor, CPU and monitor, thin clients, tablets, all-in-one computers and future hardware upgrades
LCD and keyboard pan side-to-side for closer access while interacting with clients; arm also reaches low for people wearing bifocals or using a tablet PC