ERGOTRON Neo-Flex Tablet Arm
Gamintojas: ERGOTRON
Prekės kodas (MPN): 45-306-101
Prekės kodas (MPN): 45-306-101
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 196,22 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron Neo-Flex mounting kit - for tablet / eBook reader - black |
| Product type: | Mounting kit |
| Mounting components: | Articulating arm, desk clamp mount, grommet mount, cradle, extension |
| Tilt: | 180° |
| Pan: | 360° |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, swivel, rotation |
| Weight: | 3.3 kg |
| Recommended use: | Tablet / eBook reader |
| Recommended display size: | Up to 10" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 1.1 kg |
| Colour: | Black |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas Give your tablet more flexibility. Just snap it into the cradle to free your hands: use a Bluetooth keyboard for intensive computing; position your tablet within your digital workflow by locating it alongside your main workstation monitor; move the screen where you can easily reference instructions or recipes. Funkcijos Easily remove the tablet from the cradle when you need to go mobile The cradle's adjustable contact points keep ports free Sliding brackets allow adjustment to a variety of tablet sizes, with or without case The cradle firmly grasps tablet with latch for secure placement The arm's sturdy design maintains touch-screen stability View tablet in portrait or landscape mode, easily rotate from one mode to the other Robust construction dampens shock and vibration Can be used to hold an LCD monitor when the tablet cradle is removed |
| Product description: | Ergotron Neo-Flex mounting kit - for tablet / eBook reader - black |
| Product type: | Mounting kit |
| Mounting components: | Articulating arm, desk clamp mount, grommet mount, cradle, extension |
| Tilt: | 180° |
| Pan: | 360° |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, swivel, rotation |
| Weight: | 3.3 kg |
| Recommended use: | Tablet / eBook reader |
| Recommended display size: | Up to 10" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 1.1 kg |
| Colour: | Black |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
Give your tablet more flexibility. Just snap it into the cradle to free your hands: use a Bluetooth keyboard for intensive computing; position your tablet within your digital workflow by locating it alongside your main workstation monitor; move the screen where you can easily reference instructions or recipes.
Funkcijos
Easily remove the tablet from the cradle when you need to go mobile
The cradle's adjustable contact points keep ports free
Sliding brackets allow adjustment to a variety of tablet sizes, with or without case
The cradle firmly grasps tablet with latch for secure placement
The arm's sturdy design maintains touch-screen stability
View tablet in portrait or landscape mode, easily rotate from one mode to the other
Robust construction dampens shock and vibration
Can be used to hold an LCD monitor when the tablet cradle is removed