ERGOTRON Neo-Flex Extend LCD Arm
Gamintojas: ERGOTRON
Prekės kodas (MPN): 45-235-194
Prekės kodas (MPN): 45-235-194
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 179,42 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron Neo-Flex mounting kit - for LCD display - silver |
| Product type: | Mounting kit |
| Mounting components: | Pivot, desk clamp base, grommet-mount base, 2 extensions |
| Tilt: | -75° to 5° |
| Pan: | 360° |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 3.8 kg |
| Recommended use: | LCD display |
| Recommended display size: | Up to 27" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 9.1 kg |
| Material: | Aluminium, powder-coated steel, high-grade plastic |
| Colour: | Silver |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas Get the combination of value and versatility in this LCD desk mount solution. Extend and retract your LCD, tilt it up and down, and rotate the screen from landscape to portrait. Install the arm at any point on the vertical pole - 9.5" variable height adjustment - placing the screen at the right height for you. Funkcijos Features 3-point telescoping motion Easily position your LCD for the ideal viewing angle and viewing distance Compact design frees up desktop space Extends LCD out up to 22" Push your display out of the way when not in use Easy installation and flexibility Cable management feature routes cables under the arm, out of the way Provides premium long-life LCD adjustment while maintaining touch-screen stability Allows LCD to be rotated for portrait/landscape viewing |
| Product description: | Ergotron Neo-Flex mounting kit - for LCD display - silver |
| Product type: | Mounting kit |
| Mounting components: | Pivot, desk clamp base, grommet-mount base, 2 extensions |
| Tilt: | -75° to 5° |
| Pan: | 360° |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 3.8 kg |
| Recommended use: | LCD display |
| Recommended display size: | Up to 27" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 9.1 kg |
| Material: | Aluminium, powder-coated steel, high-grade plastic |
| Colour: | Silver |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
Get the combination of value and versatility in this LCD desk mount solution. Extend and retract your LCD, tilt it up and down, and rotate the screen from landscape to portrait. Install the arm at any point on the vertical pole - 9.5" variable height adjustment - placing the screen at the right height for you.
Funkcijos
Features 3-point telescoping motion
Easily position your LCD for the ideal viewing angle and viewing distance
Compact design frees up desktop space
Extends LCD out up to 22"
Push your display out of the way when not in use
Easy installation and flexibility
Cable management feature routes cables under the arm, out of the way
Provides premium long-life LCD adjustment while maintaining touch-screen stability
Allows LCD to be rotated for portrait/landscape viewing