ERGOTRON MXV Desk Monitor Arm white
Gamintojas: ERGOTRON
Prekės kodas (MPN): 45-486-216
Prekės kodas (MPN): 45-486-216
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
10 mėn.
10 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 236,88 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron MXV mounting kit - for Monitor - white |
| Product type: | Mounting kit - desk-mountable |
| Mounting components: | Monitor arm |
| Dimensions (wxdxh): | 23.5 cm x 18.5 cm x 87.5 cm |
| Tilt: | 180° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 33 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, rotation |
| Weight: | 2.9 kg |
| Recommended use: | Monitor |
| Recommended display size: | Up to 34" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 9.1 kg |
| Colour: | White |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas Add style to your desk without sacrificing functionality. The sleek and lightweight MXV incorporates a modern V-shaped design with proven engineering to create a stable yet flexible platform for your screen. With a slim profile, MXV offers 13" (33 cm) of height adjustment, integrated tilt and more - all on a convenient swivel base. The arm's adjustability helps increase viewing comfort, while its upscale finish leaves a stylish impression. Funkcijos Saves valuable desk space with the cable management system and narrower profile - 25% slimmer than the LX arm Allows you to easily adjust your display with a light touch thanks to patented Constant Force technology Creates additional flexibility with a friction pivot that offers a 180-degree tilt Sits securely on your workstation with a low-profile desk clamp base that can fit in tight places Keeps your monitors within your desk space with a solid rotation-stop, perfect for call centers and back-to-back desks Prevents your arm from making contact with the wall with the base's rotation-stop, which limits its range to 180 degrees Passes Ergotron's 10,000-cycle motion test, which ensures years of trouble-free height adjustment Arrives fully assembled for you to easily attach to your desk, add your monitor and adjust the tension |
| Product description: | Ergotron MXV mounting kit - for Monitor - white |
| Product type: | Mounting kit - desk-mountable |
| Mounting components: | Monitor arm |
| Dimensions (wxdxh): | 23.5 cm x 18.5 cm x 87.5 cm |
| Tilt: | 180° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 33 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, rotation |
| Weight: | 2.9 kg |
| Recommended use: | Monitor |
| Recommended display size: | Up to 34" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 9.1 kg |
| Colour: | White |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
Add style to your desk without sacrificing functionality. The sleek and lightweight MXV incorporates a modern V-shaped design with proven engineering to create a stable yet flexible platform for your screen.
With a slim profile, MXV offers 13" (33 cm) of height adjustment, integrated tilt and more - all on a convenient swivel base. The arm's adjustability helps increase viewing comfort, while its upscale finish leaves a stylish impression.
Funkcijos
Saves valuable desk space with the cable management system and narrower profile - 25% slimmer than the LX arm
Allows you to easily adjust your display with a light touch thanks to patented Constant Force technology
Creates additional flexibility with a friction pivot that offers a 180-degree tilt
Sits securely on your workstation with a low-profile desk clamp base that can fit in tight places
Keeps your monitors within your desk space with a solid rotation-stop, perfect for call centers and back-to-back desks
Prevents your arm from making contact with the wall with the base's rotation-stop, which limits its range to 180 degrees
Passes Ergotron's 10,000-cycle motion test, which ensures years of trouble-free height adjustment
Arrives fully assembled for you to easily attach to your desk, add your monitor and adjust the tension