ERGOTRON LX Sit-Stand Keyboard Arm, POLI
Gamintojas: ERGOTRON
Prekės kodas (MPN): 45-354-026
Prekės kodas (MPN): 45-354-026
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 528,50 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron LX mounting kit - for keyboard / mouse - polished aluminium |
| Product type: | Mounting kit - wall-mountable |
| Mounting components: | Mouse holder, wrist rest, keyboard tray, sit-stand arm, slide-out mouse tray, base, extension |
| Adjustable depth: | Up to 106.8 cm |
| Pan: | 180° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, swivel, depth |
| Weight: | 6.5 kg |
| Recommended use: | Keyboard / mouse |
| Max load weight: | 2.3 kg |
| Colour: | Polished aluminium |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
| Designed for: | P/N: 45-353-026 |
Aprašymas Effortlessly position a keyboard to the most comfortable typing position, while seated or standing. The LX provides a very stable platform for a keyboard and mouse - tested to be 3x more rigid than other keyboard arms! The tray's leveling mechanism allows the surface to be perfectly flat no matter where the keyboard is positioned. Funkcijos 20-inch height range allows users to move between sitting and standing positions during data entry Extends keyboard up to 42" Fold the keyboard back out of the way when not in use Ergonomic back-tilt keyboard tray ensures wrists remain in a neutral position during data entry - avoid repetitive-stress injuries while increasing comfort and productivity Mouse tray slides out to left or right, depending on user preference Patented CF motion technology provides premium ease-of-use adjustment Cable management feature routes cables under the arm, out of the way Ideal for space-constrained spaces - folds to within 5.8" of wall in storage position Secure installation - locking connections between arm, extension and base |
| Product description: | Ergotron LX mounting kit - for keyboard / mouse - polished aluminium |
| Product type: | Mounting kit - wall-mountable |
| Mounting components: | Mouse holder, wrist rest, keyboard tray, sit-stand arm, slide-out mouse tray, base, extension |
| Adjustable depth: | Up to 106.8 cm |
| Pan: | 180° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, swivel, depth |
| Weight: | 6.5 kg |
| Recommended use: | Keyboard / mouse |
| Max load weight: | 2.3 kg |
| Colour: | Polished aluminium |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
| Designed for: | P/N: 45-353-026 |
Aprašymas
Effortlessly position a keyboard to the most comfortable typing position, while seated or standing. The LX provides a very stable platform for a keyboard and mouse - tested to be 3x more rigid than other keyboard arms! The tray's leveling mechanism allows the surface to be perfectly flat no matter where the keyboard is positioned.
Funkcijos
20-inch height range allows users to move between sitting and standing positions during data entry
Extends keyboard up to 42"
Fold the keyboard back out of the way when not in use
Ergonomic back-tilt keyboard tray ensures wrists remain in a neutral position during data entry - avoid repetitive-stress injuries while increasing comfort and productivity
Mouse tray slides out to left or right, depending on user preference
Patented CF motion technology provides premium ease-of-use adjustment
Cable management feature routes cables under the arm, out of the way
Ideal for space-constrained spaces - folds to within 5.8" of wall in storage position
Secure installation - locking connections between arm, extension and base