ERGOTRON LX Sit Stand Desk Mount LCD Arm
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): 45-360-026
Prekės kodas (MPN): 45-360-026
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 426,58 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron LX mounting kit - for LCD display - polished aluminium |
| Product type: | Mounting kit - desk-mountable |
| Mounting components: | Extender arm, pole, VESA adapter, sit-stand arm, desk clamp base, grommet-mount base |
| Tilt: | 75° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 50.8 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 8.9 kg |
| Recommended use: | LCD display |
| Recommended display size: | Up to 42" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm, 200 x 200 mm, 200 x 100 mm |
| Max load weight: | 11.3 kg |
| Material: | Aluminium |
| Colour: | Polished aluminium |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas This versatile arm can be used in a variety of applications: attach a smaller monitor for use within a sit-stand workstation or position a large display up to 25 pounds (11.3 kg) wherever you want it. The LX provides unparalleled range of motion, being able to accommodate a user's sitting or standing posture - features 20 inches (51 cm) of vertical adjustment and 62 inches (157 cm) of side-to-side adjustment. Funkcijos 20-inch (51 cm) height range allows users to move between sitting and standing positions while they interact with the display Extends LCD up to 33" (84 cm), push your display out of the way when not in use Increase viewing comfort - help reduce eye, back and neck strain Upgrade LCD monitors and TVs with improved ergonomic adjustment Patented CF motion technology provides premium ease-of-use adjustment Cable management clips on the under side of the arm route and hide cords Ideal for space-constrained spaces - folds to within 4.5" (12 cm) of back of desk in storage position Secure installation - locking connections between arm, extension and base |
| Product description: | Ergotron LX mounting kit - for LCD display - polished aluminium |
| Product type: | Mounting kit - desk-mountable |
| Mounting components: | Extender arm, pole, VESA adapter, sit-stand arm, desk clamp base, grommet-mount base |
| Tilt: | 75° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 50.8 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 8.9 kg |
| Recommended use: | LCD display |
| Recommended display size: | Up to 42" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm, 200 x 200 mm, 200 x 100 mm |
| Max load weight: | 11.3 kg |
| Material: | Aluminium |
| Colour: | Polished aluminium |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
This versatile arm can be used in a variety of applications: attach a smaller monitor for use within a sit-stand workstation or position a large display up to 25 pounds (11.3 kg) wherever you want it.
The LX provides unparalleled range of motion, being able to accommodate a user's sitting or standing posture - features 20 inches (51 cm) of vertical adjustment and 62 inches (157 cm) of side-to-side adjustment.
Funkcijos
20-inch (51 cm) height range allows users to move between sitting and standing positions while they interact with the display
Extends LCD up to 33" (84 cm), push your display out of the way when not in use
Increase viewing comfort - help reduce eye, back and neck strain
Upgrade LCD monitors and TVs with improved ergonomic adjustment
Patented CF motion technology provides premium ease-of-use adjustment
Cable management clips on the under side of the arm route and hide cords
Ideal for space-constrained spaces - folds to within 4.5" (12 cm) of back of desk in storage position
Secure installation - locking connections between arm, extension and base