ERGOTRON LX Dual Side-by-Side Arm
Gamintojas: ERGOTRON
Prekės kodas (MPN): 45-245-224
Prekės kodas (MPN): 45-245-224
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
10 mėn.
10 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 491,22 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron LX Dual Side-by-Side Arm mounting kit - Patented Constant Force Technology - for 2 LCD displays - |
| Product type: | Mounting kit (Patented Constant Force Technology) |
| Mounting components: | Desk clamp mount, grommet mount, pole, 2 articulating arms, t-bracket |
| Tilt: | 75° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 33 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 6.3 kg |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | Up to 27" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 18.1 kg |
| Material: | Aluminium, steel |
| Colour: | Matte black |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas Find your best view, save desk space and discover your most productive self, thanks to the LX Dual Side-by-Side Arm. This dual monitor mount is perfect for side-by-side or low angle views. Project wrapped up? Reclaim a space full of opportunities by folding the arms and pushing them aside during a much-needed screen break. Funkcijos Aluminum construction offers greater durability and enhanced aesthetics Arm folds back over the base into a compact retracted position Perfect for tucking under systems furniture storage shelves or cabinets in space-constrained areas Snap-fit cap secures interface of arm to extension for greater stability The clamp and grommet mount base ensures greater stability of display and arm Also includes theft-deterrent anchor holes for cable locks Extends screen out up to 25" with an extension range of 18" Push your monitor out of the way when not in use Cable management feature routes cables under the arm, out of the way |
| Product description: | Ergotron LX Dual Side-by-Side Arm mounting kit - Patented Constant Force Technology - for 2 LCD displays - |
| Product type: | Mounting kit (Patented Constant Force Technology) |
| Mounting components: | Desk clamp mount, grommet mount, pole, 2 articulating arms, t-bracket |
| Tilt: | 75° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 33 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 6.3 kg |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | Up to 27" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 18.1 kg |
| Material: | Aluminium, steel |
| Colour: | Matte black |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
Find your best view, save desk space and discover your most productive self, thanks to the LX Dual Side-by-Side Arm. This dual monitor mount is perfect for side-by-side or low angle views. Project wrapped up? Reclaim a space full of opportunities by folding the arms and pushing them aside during a much-needed screen break.
Funkcijos
Aluminum construction offers greater durability and enhanced aesthetics
Arm folds back over the base into a compact retracted position
Perfect for tucking under systems furniture storage shelves or cabinets in space-constrained areas
Snap-fit cap secures interface of arm to extension for greater stability
The clamp and grommet mount base ensures greater stability of display and arm
Also includes theft-deterrent anchor holes for cable locks
Extends screen out up to 25" with an extension range of 18"
Push your monitor out of the way when not in use
Cable management feature routes cables under the arm, out of the way