ERGOTRON LX desk mount LCD Arm white
Gamintojas: ERGOTRON
Prekės kodas (MPN): 45-490-216
Prekės kodas (MPN): 45-490-216
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 239,91 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron LX mounting kit - for LCD display - white |
| Product type: | Mounting kit - desktop |
| Mounting components: | Articulating arm, desk clamp mount, pole, extension bracket |
| Tilt: | 75° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 33 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 3.4 kg |
| Recommended use: | LCD display |
| Recommended display size: | Up to 34" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 11.3 kg |
| Material: | Aluminium, steel |
| Colour: | White |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas Durable steel and aluminum construction! Sleek and streamlined, the LX frees up space and allows positioning of your display for greater productivity. Reposition your LCD with just a touch. Up. Down. Forward. Back. The LX provides unparalleled range of motion. Funkcijos Increase viewing comfort - help reduce eye, back and neck strain Upgrade LCD monitors and TVs with improved ergonomic adjustment Patented CF motion technology provides premium ease-of-use display adjustment Cable management feature routes cables under the arm, out of the way Push your display out of the way when not in use 13" (33 cm) height range meets the ergonomic needs of more than nine out of ten adults Arm folds back over the base into a compact retracted position Perfect for tucking under systems furniture storage shelves or cabinets in space constrained areas |
| Product description: | Ergotron LX mounting kit - for LCD display - white |
| Product type: | Mounting kit - desktop |
| Mounting components: | Articulating arm, desk clamp mount, pole, extension bracket |
| Tilt: | 75° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 33 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Pan, tilt, rotation, lift |
| Weight: | 3.4 kg |
| Recommended use: | LCD display |
| Recommended display size: | Up to 34" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 11.3 kg |
| Material: | Aluminium, steel |
| Colour: | White |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
Durable steel and aluminum construction! Sleek and streamlined, the LX frees up space and allows positioning of your display for greater productivity. Reposition your LCD with just a touch. Up. Down. Forward. Back. The LX provides unparalleled range of motion.
Funkcijos
Increase viewing comfort - help reduce eye, back and neck strain
Upgrade LCD monitors and TVs with improved ergonomic adjustment
Patented CF motion technology provides premium ease-of-use display adjustment
Cable management feature routes cables under the arm, out of the way
Push your display out of the way when not in use
13" (33 cm) height range meets the ergonomic needs of more than nine out of ten adults
Arm folds back over the base into a compact retracted position
Perfect for tucking under systems furniture storage shelves or cabinets in space constrained areas