ERGOTRON LX Desk Dual Direct Arm white
Gamintojas: ERGOTRON
Prekės kodas (MPN): 45-489-216
Prekės kodas (MPN): 45-489-216
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 368,41 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron LX mounting kit - for 2 LCD displays - dual direct - white |
| Product type: | Mounting kit |
| Mounting components: | Articulating arm, 2 pivots, dual displays bow, base, 2-piece desk clamp, 8" pole, extension |
| Adjustable depth: | Up to 61.7 cm |
| Tilt: | -13° to 17° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 33 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, rotation, depth |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | Up to 25" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 10 kg |
| Colour: | White |
| Package content: | Mounting hardware |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas Create a fully adjustable side-by-side monitor configuration that lifts both LCD screens simultaneously to where they're easier to see while reclaiming valuable desktop space. Reposition your LCDs with just a touch. Up. Down. Forward. Back. The low-profile crossbow allows monitors to move simultaneously with ease. Monitors pivot up and down independently providing a compact range of motion and optimal monitor alignment. Funkcijos Increases viewing comfort: helps reduce eye, back and neck strain Low-profile monitor cross-bar provides a compact range of motion Easily move two monitors simultaneously Each monitor has individual tilt Position LCD screens for maximum ergonomic comfort - promotes wellness in any work area Free up your desktop to increase your workspace Easy to use - simple installation and effortless operation Patented CF motion technology provides premium ease-of-use display adjustment |
| Product description: | Ergotron LX mounting kit - for 2 LCD displays - dual direct - white |
| Product type: | Mounting kit |
| Mounting components: | Articulating arm, 2 pivots, dual displays bow, base, 2-piece desk clamp, 8" pole, extension |
| Adjustable depth: | Up to 61.7 cm |
| Tilt: | -13° to 17° |
| Pan: | 360° |
| Lift: | 33 cm |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Height, pan, tilt, rotation, depth |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | Up to 25" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 10 kg |
| Colour: | White |
| Package content: | Mounting hardware |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
Create a fully adjustable side-by-side monitor configuration that lifts both LCD screens simultaneously to where they're easier to see while reclaiming valuable desktop space. Reposition your LCDs with just a touch. Up. Down. Forward. Back. The low-profile crossbow allows monitors to move simultaneously with ease. Monitors pivot up and down independently providing a compact range of motion and optimal monitor alignment.
Funkcijos
Increases viewing comfort: helps reduce eye, back and neck strain
Low-profile monitor cross-bar provides a compact range of motion
Easily move two monitors simultaneously
Each monitor has individual tilt
Position LCD screens for maximum ergonomic comfort - promotes wellness in any work area
Free up your desktop to increase your workspace
Easy to use - simple installation and effortless operation
Patented CF motion technology provides premium ease-of-use display adjustment