ERGOTRON DS100 Dual Monitor Desk Stand
Gamintojas: ERGOTRON
Prekės kodas (MPN): 33-091-200
Prekės kodas (MPN): 33-091-200
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 494,03 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Ergotron DS100 mounting kit - low profile - for 2 LCD displays - black |
| Product type: | Mounting kit (low profile) - desktop |
| Mounting components: | 2 pivots, 2 VESA adapters, base, 28" pole |
| Tilt: | 180° |
| Pan: | 180° |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Pan, tilt, rotation |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | Up to 27" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 20.9 kg |
| Material: | Aluminium, steel |
| Colour: | Black |
| Package content: | Mounting hardware |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas The DS100 Series is a line of products within Ergotron's flat panel monitor Adjustable Rotating Mounting Solutions (ARMS). Conserve desk space by suspending flat panel monitors on a single base. Choose between multiple configurations and adjustment ranges. Easily adjust the height and position of all monitors to a comfortable, ergonomically appropriate position. Patented pivot mechanisms allow you to tilt, pivot and turn your flat panel monitors for maximum efficiency and ergonomic comfort. Free Standing, Desk Clamp, and Grommet Mount Bases are available for all configurations. This Free Standing Base Vertical Double Monitor configuration manages from 15" to 20" flat panel monitors and up to 23 lbs. Funkcijos Multi-display stand: Position the height and angle for comfort and productivity Medium size: Supports screens up to 27" and 23 lbs (10.4 kg) Saves space: Low-profile base opens up more work area Streamlined views: Slide screens into place so the edges align Stable platform: Durable steel construction locks in screens Stay organized: Cable management controls the cable chaos for a neat workspace |
| Product description: | Ergotron DS100 mounting kit - low profile - for 2 LCD displays - black |
| Product type: | Mounting kit (low profile) - desktop |
| Mounting components: | 2 pivots, 2 VESA adapters, base, 28" pole |
| Tilt: | 180° |
| Pan: | 180° |
| Rotation: | 360° |
| Adjustments: | Pan, tilt, rotation |
| Recommended use: | 2 LCD displays |
| Recommended display size: | Up to 27" |
| Vesa mounting interface: | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Max load weight: | 20.9 kg |
| Material: | Aluminium, steel |
| Colour: | Black |
| Package content: | Mounting hardware |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
The DS100 Series is a line of products within Ergotron's flat panel monitor Adjustable Rotating Mounting Solutions (ARMS). Conserve desk space by suspending flat panel monitors on a single base. Choose between multiple configurations and adjustment ranges. Easily adjust the height and position of all monitors to a comfortable, ergonomically appropriate position. Patented pivot mechanisms allow you to tilt, pivot and turn your flat panel monitors for maximum efficiency and ergonomic comfort. Free Standing, Desk Clamp, and Grommet Mount Bases are available for all configurations. This Free Standing Base Vertical Double Monitor configuration manages from 15" to 20" flat panel monitors and up to 23 lbs.
Funkcijos
Multi-display stand: Position the height and angle for comfort and productivity
Medium size: Supports screens up to 27" and 23 lbs (10.4 kg)
Saves space: Low-profile base opens up more work area
Streamlined views: Slide screens into place so the edges align
Stable platform: Durable steel construction locks in screens
Stay organized: Cable management controls the cable chaos for a neat workspace