EPSON EB-PU1008B 3LCD WUXGA No Lens
Gamintojas: EPSON
Prekės kodas (MPN): V11HA33840
Prekės kodas (MPN): V11HA33840
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 13661,44 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Epson EB-PU1008B - 3LCD projector - LAN - black |
| Device type: | 3LCD projector - 1080p |
| Colour: | Black |
| Built-in devices: | 0.76-inch LCD |
| Brightness (white): | 8500 lumens |
| Brightness (colour): | 8500 lumens |
| Contrast ratio: | 2000:1 / 2500000:1 (dynamic) |
| Resolution: | WUXGA (1920 x 1200) |
| Native aspect ratio: | 16:10 |
| Colour support: | 1.07 billion colours |
| Bulb type: | Laser |
| Bulb life cycle: | Up to 20000 hour(s) - normal mode Up to 30000 hour(s) - economic mode |
| Video input: | LAN |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Power consumption operational: | 535 Watt |
| Dimensions (wxdxh): | 54.5 cm x 43.6 cm x 18.9 cm |
| Weight: | 16.3 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The EB-PU1008B offers larger-than-life images from a sleek, powerful projector that's easy to install. The most compact within Epson's Pro Series, it's compatible with a wide range of optional powered lenses, including a zero offset, .35 ultra-short-throw lens. Delivering best-in-class color brightness, with 8,500 lumens of color brightness and 8,500 lumens of white brightness, this 3-chip, 3LCD projector features a virtually maintenance-free 20,000 hour laser light source and air filter. Full HD WUXGA resolution and 4K Enhancement Technology (1920 x 1200 x 2) mean you get crystal-clear, lifelike images. Built-in NFC function reduces the time to install and commission multiple projectors. And a clip-on optional external camera allows access to powerful automated tools including auto color calibration, screen matching of multiple projectors, tiling assist for edge blends, and the stacking assist function. Funkcijos 8,500 lumens color/white brightness Native WUXGA with 4K Enhancement Technology Laser light source - up to 20,000 hours of use 11 optional powered lenses NFC function built-in |
| Product description: | Epson EB-PU1008B - 3LCD projector - LAN - black |
| Device type: | 3LCD projector - 1080p |
| Colour: | Black |
| Built-in devices: | 0.76-inch LCD |
| Brightness (white): | 8500 lumens |
| Brightness (colour): | 8500 lumens |
| Contrast ratio: | 2000:1 / 2500000:1 (dynamic) |
| Resolution: | WUXGA (1920 x 1200) |
| Native aspect ratio: | 16:10 |
| Colour support: | 1.07 billion colours |
| Bulb type: | Laser |
| Bulb life cycle: | Up to 20000 hour(s) - normal mode Up to 30000 hour(s) - economic mode |
| Video input: | LAN |
| Power: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Power consumption operational: | 535 Watt |
| Dimensions (wxdxh): | 54.5 cm x 43.6 cm x 18.9 cm |
| Weight: | 16.3 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The EB-PU1008B offers larger-than-life images from a sleek, powerful projector that's easy to install. The most compact within Epson's Pro Series, it's compatible with a wide range of optional powered lenses, including a zero offset, .35 ultra-short-throw lens.
Delivering best-in-class color brightness, with 8,500 lumens of color brightness and 8,500 lumens of white brightness, this 3-chip, 3LCD projector features a virtually maintenance-free 20,000 hour laser light source and air filter.
Full HD WUXGA resolution and 4K Enhancement Technology (1920 x 1200 x 2) mean you get crystal-clear, lifelike images. Built-in NFC function reduces the time to install and commission multiple projectors. And a clip-on optional external camera allows access to powerful automated tools including auto color calibration, screen matching of multiple projectors, tiling assist for edge blends, and the stacking assist function.
Funkcijos
8,500 lumens color/white brightness
Native WUXGA with 4K Enhancement Technology
Laser light source - up to 20,000 hours of use
11 optional powered lenses
NFC function built-in