EATON 9PX 1500i RT2U Netpack
Gamintojas: EATON
Prekės kodas (MPN): 9PX1500IRTN
Prekės kodas (MPN): 9PX1500IRTN
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2460,52 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Eaton 9PX 1500i RT2U Netpack - UPS - 1500 Watt - 1500 VA |
| Device type: | UPS - Power Factor Correction (PFC) - rack-mountable / external |
| Rack size: | 2U |
| Weight: | 18.9 kg |
| Input voltage: | AC 200/208/220/230/240 V |
| Output voltage: | AC 200/208/220/230/240 V |
| Power capacity: | 1500 Watt / 1500 VA |
| Input connectors: | 1 x power IEC 60320 C14 |
| Output connectors: | Power IEC 60320 C14 8 x power IEC 60320 C13 |
| Networking: | RS-232, USB, Ethernet 10/100/1000 |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 45 cm x 8.65 cm |
| Environmental standards: | ENERGY STAR |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The Eaton 9PX UPS provides advanced protection for small & medium Datacenters, IT rooms and Infrastructure. Delivering double conversion protection and being the first in its class to provide Unity power factor (VA=W). Funkcijos 9PX is the first UPS in its class to provide Unity power factor (VA=W) Energy Star qualified, the 9PX provides the highest efficiency level to reduce energy and cooling costs Double conversion topology, The Eaton 9PX constantly monitors power conditions and regulates voltage and frequency Compatible with Virtual environments (VMware, Hyper-V, Citrix Xen, Redhat) The graphical LCD display provides clear information on the UPS's status and measurements on a single screen 9PX can meter energy consumption right down to the managed outlet groups |
| Product description: | Eaton 9PX 1500i RT2U Netpack - UPS - 1500 Watt - 1500 VA |
| Device type: | UPS - Power Factor Correction (PFC) - rack-mountable / external |
| Rack size: | 2U |
| Weight: | 18.9 kg |
| Input voltage: | AC 200/208/220/230/240 V |
| Output voltage: | AC 200/208/220/230/240 V |
| Power capacity: | 1500 Watt / 1500 VA |
| Input connectors: | 1 x power IEC 60320 C14 |
| Output connectors: | Power IEC 60320 C14 8 x power IEC 60320 C13 |
| Networking: | RS-232, USB, Ethernet 10/100/1000 |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 45 cm x 8.65 cm |
| Environmental standards: | ENERGY STAR |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The Eaton 9PX UPS provides advanced protection for small & medium Datacenters, IT rooms and Infrastructure. Delivering double conversion protection and being the first in its class to provide Unity power factor (VA=W).
Funkcijos
9PX is the first UPS in its class to provide Unity power factor (VA=W)
Energy Star qualified, the 9PX provides the highest efficiency level to reduce energy and cooling costs
Double conversion topology, The Eaton 9PX constantly monitors power conditions and regulates voltage and frequency
Compatible with Virtual environments (VMware, Hyper-V, Citrix Xen, Redhat)
The graphical LCD display provides clear information on the UPS's status and measurements on a single screen
9PX can meter energy consumption right down to the managed outlet groups