CYBERPOWER VP1200ELCD-FR Green Power UPS
Gamintojas: CYBER POWER
Prekės kodas (MPN): VP1200ELCD-FR
Prekės kodas (MPN): VP1200ELCD-FR
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | 240,83 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | CyberPower Value Pro VP1200ELCD-FR - UPS - 720 Watt - 1200 VA |
| Device type: | UPS - external |
| Weight: | 9.62 kg |
| Input wiring: | 1-phase |
| Input voltage: | AC 230 V |
| Output voltage: | AC 230 V ± 10% |
| Power capacity: | 720 Watt / 1200 VA |
| Input connectors: | 1 x power IEC 60320 C14 |
| Output connectors: | 4 x power Type E |
| Battery: | Lead Acid |
| Batteries qty: | 2 |
| Run time (up to): | 12 min at half load |
| Networking: | RS-232, USB |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 10 cm x 35.5 cm x 28.1 cm |
Aprašymas CyberPower VP1200ELCD offers home and office users a reliable battery backup and safeguards office PCs and other electronic devices from surges, spikes, brownouts and other power incidents. Designed with GreenPower UPS Technology to improve operating efficiency and to minimize energy consumption, users can enjoy significant energy cost savings over conventional UPS systems. The UPS provides Automatic Voltage Regulation (AVR) to maintain safe voltage for connected equipment. The UPS provides multifunctional LCD readout to display clear power and battery conditions. The product features data line protection with high-speed transmission to safeguard phones, network and communication equipment against surge/spike as well as supply 1Gbps speed to transmit data. The UPS is also compatible with PowerPanel Power Management Software to achieve real-time monitoring and configuration. Funkcijos Line-interactive UPS topology Generator compatible Automatic Voltage Regulation (AVR) High-speed Ethernet data transmission Surge and spike protection PowerPanel management software Energy saving technology Simulated sine wave output LCD status display USB connectivity port Serial connectivity port |
| Product description: | CyberPower Value Pro VP1200ELCD-FR - UPS - 720 Watt - 1200 VA |
| Device type: | UPS - external |
| Weight: | 9.62 kg |
| Input wiring: | 1-phase |
| Input voltage: | AC 230 V |
| Output voltage: | AC 230 V ± 10% |
| Power capacity: | 720 Watt / 1200 VA |
| Input connectors: | 1 x power IEC 60320 C14 |
| Output connectors: | 4 x power Type E |
| Battery: | Lead Acid |
| Batteries qty: | 2 |
| Run time (up to): | 12 min at half load |
| Networking: | RS-232, USB |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 10 cm x 35.5 cm x 28.1 cm |
Aprašymas
CyberPower VP1200ELCD offers home and office users a reliable battery backup and safeguards office PCs and other electronic devices from surges, spikes, brownouts and other power incidents. Designed with GreenPower UPS Technology to improve operating efficiency and to minimize energy consumption, users can enjoy significant energy cost savings over conventional UPS systems. The UPS provides Automatic Voltage Regulation (AVR) to maintain safe voltage for connected equipment.
The UPS provides multifunctional LCD readout to display clear power and battery conditions. The product features data line protection with high-speed transmission to safeguard phones, network and communication equipment against surge/spike as well as supply 1Gbps speed to transmit data. The UPS is also compatible with PowerPanel Power Management Software to achieve real-time monitoring and configuration.
Funkcijos
Line-interactive UPS topology
Generator compatible
Automatic Voltage Regulation (AVR)
High-speed Ethernet data transmission
Surge and spike protection
PowerPanel management software
Energy saving technology
Simulated sine wave output
LCD status display
USB connectivity port
Serial connectivity port