CORSAIR SF Series 2024 SF750 80 PLUS PSU
Gamintojas: CORSAIR
Prekės kodas (MPN): CP-9020284-EU
Prekės kodas (MPN): CP-9020284-EU
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
84 mėn.
84 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 197,77 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | CORSAIR SF Series SF750 - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, +12 V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 62. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 92 mm fan |
| Included accessories: | Cable ties, SFX to ATX bracket |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 10 cm x 6.35 cm |
| Manufacturer warranty: | 7 years warranty |
Aprašymas The CORSAIR SF750 80 PLUS Platinum SFX Power Supply is an extraordinarily power-dense PSU, ready to power the most cutting-edge small form factor PCs with 750 continuous watts. Funkcijos 92mm PWM low noise cooling fan Fully modular cables SFX-to-ATX bracket included |
| Product description: | CORSAIR SF Series SF750 - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, +12 V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 62. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 92 mm fan |
| Included accessories: | Cable ties, SFX to ATX bracket |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 10 cm x 6.35 cm |
| Manufacturer warranty: | 7 years warranty |
Aprašymas
The CORSAIR SF750 80 PLUS Platinum SFX Power Supply is an extraordinarily power-dense PSU, ready to power the most cutting-edge small form factor PCs with 750 continuous watts.
Funkcijos
92mm PWM low noise cooling fan
Fully modular cables
SFX-to-ATX bracket included