CORSAIR RMe Series RM750e 750 Watt ATX
Gamintojas: CORSAIR
Prekės kodas (MPN): CP-9020295-EU
Prekės kodas (MPN): CP-9020295-EU
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
84 mėn.
84 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 18 vnt. 1-5 d.d. 18 / - vnt. | - | 146,57 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | CORSAIR RMe Series RM750e - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX 3.1 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.901 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 54. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 7 years warranty |
Aprašymas CORSAIR RMe series fully modular low-noise power supplies with ATX 3.0 and PCIe 5.0 compliance provide quiet, reliable power with 80 PLUS Gold efficiency to a wide variety of PC builds. Funkcijos Fully modular cabling ATX 3.0 certified Low noise operation in a compact size Technology and reliability 80 PLUS Gold-certified |
| Product description: | CORSAIR RMe Series RM750e - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX 3.1 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.901 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 54. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 7 years warranty |
Aprašymas
CORSAIR RMe series fully modular low-noise power supplies with ATX 3.0 and PCIe 5.0 compliance provide quiet, reliable power with 80 PLUS Gold efficiency to a wide variety of PC builds.
Funkcijos
Fully modular cabling
ATX 3.0 certified
Low noise operation in a compact size
Technology and reliability
80 PLUS Gold-certified