Corsair PSU | RMe Series RM1000e Fully Modular | 1000 W
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 192,92 € | ||
| S2 | 16 vnt. 1-5 d.d. 16 / - vnt. |
199,94 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 150.00 mm |
| Gross height (mm): | 100.00 mm |
| Gross weight: | 3.53 kg |
| Gross width (mm): | 160.00 mm |
| Net weight: | 3.23 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Producer: | Corsair |
| Palette Qty: | 283 pc(s) |
| Form factor: | Internal |
| Colour of product: | Black |
| Fan function: | 120 mm fan |
| Certification: | 80 PLUS Gold |
| Purpose: | PC/Server |
| EPS version: | ATX 3.1 |
| Producer product name: | RMe Series RM1000e Fully Modular |
| Producer product family: | PSU |
| AC input voltage: | AC 100-240 V |
| Nominal power: | 1000 W |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas CORSAIR RMe series fully modular low-noise power supplies with ATX 3.0 and PCIe 5.0 compliance provide quiet, reliable power with 80 PLUS Gold efficiency to a wide variety of PC builds. Funkcijos Fully modular cabling ATX 3.0 certified Low noise operation in a compact size Technology and reliability 80 PLUS Gold-certified |
| Gross depth (mm): | 150.00 mm |
| Gross height (mm): | 100.00 mm |
| Gross weight: | 3.53 kg |
| Gross width (mm): | 160.00 mm |
| Net weight: | 3.23 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Producer: | Corsair |
| Palette Qty: | 283 pc(s) |
| Form factor: | Internal |
| Colour of product: | Black |
| Fan function: | 120 mm fan |
| Certification: | 80 PLUS Gold |
| Purpose: | PC/Server |
| EPS version: | ATX 3.1 |
| Producer product name: | RMe Series RM1000e Fully Modular |
| Producer product family: | PSU |
| AC input voltage: | AC 100-240 V |
| Nominal power: | 1000 W |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
CORSAIR RMe series fully modular low-noise power supplies with ATX 3.0 and PCIe 5.0 compliance provide quiet, reliable power with 80 PLUS Gold efficiency to a wide variety of PC builds.
Funkcijos
Fully modular cabling
ATX 3.0 certified
Low noise operation in a compact size
Technology and reliability
80 PLUS Gold-certified