CORSAIR NAUTILUS 240 LCD 240mm Radiator
Gamintojas: CORSAIR
Prekės kodas (MPN): CW-9061031-WW
Prekės kodas (MPN): CW-9061031-WW
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | - | 128,66 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | CORSAIR Nautilus 240 RS - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Colour: | Black |
| Compatibility: | Socket AM5, Socket AM4, LGA1851 Socket, LGA1700 Socket |
| Heatsink material: | Copper |
| Liquid cooler radiator size: | 240 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 120 mm |
| Fan bearing: | Magnetic dome bearing |
| Rotation speed: | 2100 rpm |
| Air flow: | 13.3 - 72.8 cfm |
| Noise level: | 10 - 36 dBA |
| Power connector: | 4-pin PWM |
| Features: | Pulse-width modulation (PWM) support, daisy-chain design, LCD display, Zero RPM fan mode, Air-Guide techno |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 27.5 cm x 12.5 cm |
| Weight: | 1.818 kg |
| Features: | Low noise operation, Corsair iCUE |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas The CORSAIR Nautilus 240 RS is a robust processor liquid cooling system, engineered to optimize thermal performance while ensuring quiet operation. With a 240 mm radiator and dual 120 mm fans, it efficiently dissipates heat, making it compatible with a wide range of processor types including Intel's Socket AM4 and LGA1700, as well as AMD's Ryzen series. The innovative Air-Guide technology and pulse-width modulation support enhance airflow while minimizing noise levels, achieving an operating range of 10 - 36 dBA. Ideal for gamers and PC enthusiasts, this cooling system provides reliable performance without compromising on peace and quiet. Funkcijos 240 mm radiator for effective heat dissipation Dual 120 mm fans with PWM support for adjustable speed Compatible with various processor sockets including LGA1700 and AM4 Features low noise operation with a 0 RPM fan mode Corsair iCUE support for customizable performance |
| Product description: | CORSAIR Nautilus 240 RS - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Colour: | Black |
| Compatibility: | Socket AM5, Socket AM4, LGA1851 Socket, LGA1700 Socket |
| Heatsink material: | Copper |
| Liquid cooler radiator size: | 240 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 120 mm |
| Fan bearing: | Magnetic dome bearing |
| Rotation speed: | 2100 rpm |
| Air flow: | 13.3 - 72.8 cfm |
| Noise level: | 10 - 36 dBA |
| Power connector: | 4-pin PWM |
| Features: | Pulse-width modulation (PWM) support, daisy-chain design, LCD display, Zero RPM fan mode, Air-Guide techno |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 27.5 cm x 12.5 cm |
| Weight: | 1.818 kg |
| Features: | Low noise operation, Corsair iCUE |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
The CORSAIR Nautilus 240 RS is a robust processor liquid cooling system, engineered to optimize thermal performance while ensuring quiet operation. With a 240 mm radiator and dual 120 mm fans, it efficiently dissipates heat, making it compatible with a wide range of processor types including Intel's Socket AM4 and LGA1700, as well as AMD's Ryzen series. The innovative Air-Guide technology and pulse-width modulation support enhance airflow while minimizing noise levels, achieving an operating range of 10 - 36 dBA. Ideal for gamers and PC enthusiasts, this cooling system provides reliable performance without compromising on peace and quiet.
Funkcijos
240 mm radiator for effective heat dissipation
Dual 120 mm fans with PWM support for adjustable speed
Compatible with various processor sockets including LGA1700 and AM4
Features low noise operation with a 0 RPM fan mode
Corsair iCUE support for customizable performance